Halkbank’ın hedefi yarıştığı tüm kulvarlarda zirvede olmak

AXA Sigorta Efeler Ligi başkent takımlarından Halkbank, 2021-2022 sezonu hazırlıklarına başladı. Bolu’da kamp yaparak yeni sezona hazırlanan başkent ekibinin bu sezon hedefi yarıştığı tüm kulvarlarda zirvede olmak.

Yeni sezonda kadrosuna Mustafa Koç, Yiğit Gülmezoğlu, Graham Vigrass, Nicolas Bruno, Oğuzhan Tarakçı, Selçuk Keskin, Furkan Aydın, Abdullah Çam, ve Oğuzhan Tarakçı gibi önemli isimleri kadrosuna dahil eden Halkbank, Aslan Ekşi, Volkan Döne, Efe Bayram, Caner Ergül ve Oğuzhan Karasu ile sözleşme yeniledi.

Halkbank’ın genç orta oyuncusu Furkan Aydın sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu. Furkan Aydın, “Daha önceki yıllarda olduğu gibi yeni sezon hazırlıklarımıza Bolu’da yaptığımız kampla başladık. Bolu kampını ölçümleri dikkate alarak sürdürüyoruz. Yoğun bir tempo içerisindeyiz. Bu sene farklı, yeni arkadaşlarla beraberiz. Burada yaptığımız kamp, oyuncuların birbirilerini daha iyi tanımaları ve takım olmak adına çok efektif bir işlev yapacak, buna inanıyoruz. Organizasyon iyi, koşullar üst düzeyde. Bize düşen konsantre bir şekilde, tam kapasite ile çalışmak. Genç, dinamik bir Halkbank geleceğinin işaretlerini şimdiden görüyoruz.” dedi.

Halkbank formasıyla üçüncü sezonunu yaşayacak 24 yaşındaki milli libero Volkan Döne ise, “Kamp verimli geçiyor. Takım önemli bir değişim geçiriyor. Aramıza birçok arkadaşımız katıldı. Onlarla hem eğlenceli zaman geçiriyor hem birbirimizi tanıyor, gelişiyor ve güçleniyoruz. Teknik ve taktik çalışmalar bizi birbirimize daha çok yaklaştırıyor. Eksik yanlarımızı tespit edip bunların üzerinde duruyoruz. Yorucu ama iyi gidiyor. Çünkü biz hedefleri olan bir kulübün parçalarından biriyiz. Bu hedeflere ulaşmanın yolunun çalışmaktan geçtiğini herkes iyi biliyor. Buradaki emeklerin karşılığını sezon içinde alacağımıza inanıyoruz.”

Halkbank’a yeni katılan Arjantinli smaçör Nicolas Bruno, “Kamp çok iyi gidiyor. Fiziksel, teknik ve taktik olarak tüm yönleriyle adım adım çalışıyoruz. Ekip oluşturmanın yolu adım adım çalışmaktır. Takımdaki herkes buna odaklanmış durumda. Hep birlikte on gün, birbirimizi daha iyi tanımanın iyi bir yolu ve olmak istediğimiz takımın temellerini oluşturmak için mükemmel bir zaman.” dedi.

“Çoğu oyuncuyla rakip oldum”

Nicolas Bruno açıklamasına şöyle devam etti:

“Birçoğunu zaten biliyorum. Çünkü birçok kez rakip olduk. Bu sezon aynı tarafta olduğum için mutluyum. Geçen sezon burada olanlar daha iyi bir sezon geçirmek, yeni gelenler Halkbank’ı zirveye çıkarmak istiyor. Herkes çok motive ve neden burada olduğumuzu anlıyor, hedefler açık, bu yüzden yönümüzün hangisi olduğunu biliyoruz.”

2021-2022 HALKBANK KADROSU

ASLAN EKŞİ: Geçtiğimiz sezon Halkbank kadrosuna katılan 1989 doğumlu pasör sözleşme yenileyen oyunculardan biri.

SELÇUK KESKİN: Galatasaray HDI Sigorta’nın kaptanı olan 1982 doğumlu pasör kariyerine Halkbank’ta devam etme kararı aldı.

FERNANDO HERNANDEZ: 1989 doğumlu Kübalı pasör çaprazı iç transferde sözleşme yeniledi.

NİCOLAS BRUNO: Geçtiğimiz sezon Spor Toto forması giyen 1989 doğumlu Arjantinli smaçör bu sezon Halkbank forması giyecek.

YİĞİT GÜLMEZOĞLU: Arkas Spor’un önemli oyuncularından biri olan 1995 doğumlu milli smaçörün ilk durağı Halkbank oldu.

EFE BAYRAM: Halkbank’ın altyapısında yetişen 2002 doğumlu smaçör kariyerine Halkbank’ta devam ediyor.

ABDULLAH ÇAM: Geçtiğimiz sezon Tokat Belediye Plevne Spor’da forma giyen 1997 doğumlu smaçör Halkbank’a dönen oyunculardan biri.

FURKAN AYDIN: Geçtiğimiz sezon Tokat Belediye Plevne Spor’da forma giyen 1997 doğumlu orta oyuncu 1 sezonun ardından Halkbank’a döndü.

GRAHAM VİGRASS: Geçtiğimiz sezonun en iyi orta oyuncusu seçilen 1989 doğumlu Kanadalı milli oyuncu Arkas Spor ve Fenerbahçe HDI Sigorta’dan sonra Halkbank forması giyecek.

MUSTAFA KOÇ: Arkas Sporun vazgeçilmez oyuncularından biri olan 1992 doğumlu orta oyuncu kariyerine Halkbank’ta devam edecek.

OĞUZHAN KARASU: 1995 doğumlu milli orta oyuncu takımla sözleşme yenileyen oyunculardan biri.

VOLKAN DÖNE: 1987 doğumlu milli libero 2019 senesinden itibaren Halkbank forması giyiyor.

CANER ERGÜL: Geçtiğimiz sezon kadroya katılan 1994 doğumlu libero ile sözleşme yenilendi.

TEKNİK KADRO

Taner Atik        Baş antrenör

Alper Burak     Yardımcı antrenör

Burak Emre Dirier    Yardımcı antrenör

Ali Rıza Metin    İstatistikçi

Baran Akay      Fizyoterapist

Erencan Kütük              Kondisyoner

Mahir Emre Can           Kondisyoner

Ömer Serkan Kara       Doktor

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş