“Hedefimiz lig etabını üst sıralarda tamamlamak”

Misli.com Sultanlar Ligi’nin başkent takımlarından PTT Spor, 2021-2022 sezonu hazırlıklarına başladı. Takımın 2 sezondur baş antrenörü olan Mehmet Bedestenlioğlu, yeni sezon öncesi Voleybolunsesi için değerlendirmelerde bulundu.

2021-2022 sezonunda öncelikli hedeflerinin lig etabını üst sıralarda tamamlayarak, play-off etabına kalabilmek olduğunu söyleyen tecrübeli antrenör, “Yeni sezona 26 Temmuz tarihi itibariyle başlangıç yaptık. Geçtiğimiz hafta sağlık kontrolleri ve sporcuların bireysel gelişimlerini takip edebilmek adına gerçekleştirdiğimiz performans testleri sonrasında, yoğun bir antrenman programı ile hazırlık sürecimizi sürdürüyoruz. Bu seneki hazırlık döneminin ilk evresini Ankara’da tamamlamayı, ikinci evrede ise Türkiye Kupası ve lig müsabakalarının başlangıç tarihine kadar olan sürece kadar hazırlık müsabakası ve turnuva müsabakalarına katılım sağlayarak hazırlık periyodunu tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

“Genç oyuncu yapılanmamız devam ediyor”

Yapılan yeni transferlerle beraber yeni kadroyu değerlendiren Bedestenlioğlu, “Bu sezonki takımımız 24.1 yaş ortalamasına sahip genç ve dinamik bir oyuncu grubundan oluşuyor. Geçen sezon itibariyle genç oyuncu yapılanmasına başladığımız süreci bu sene de devam ettiriyoruz. Bir diğer yandan da en temel hedefimiz olan, kulüp bünyesinde A Takıma çıkabilecek kapasiteye sahip aday oyuncuları fiziksel, teknik ve psikolojik olarak profesyonel seviyede oynayabilecek olgunluğa getirerek Türk voleyboluna kazandırma yolundaki sürecimizi devam ettirmek istiyoruz” dedi.

PTT Spor 2021-2022 sezonu kadrosu

Ece Morova: 1998 doğumlu olan pasörle iç transferde sözleşme yenilendi.

Sıla Çalışkan: Geçtiğimiz sezon arasında Macaristan Ligi takımı Vasas Obuda’ya transfer olan 1996 doğumlu pasör, kariyerinde Çan Gençlik Kale, Fenerbahçe, Seramiksan ve Vakıfbank formalarını giydi.

Semra Özer: 1994 doğumlu olan smaçör PTT Spor ile sözleşme yenileyen oyunculardan biri. Semra Özer kariyerinde, Aydın BBSK, Çanakkale Belediyespor ve Bolu Belediyespor formalarını giydi.

Çağla Erdem Rızvanoğlu: Geçtiğimiz sezonu Sarıyer Belediyespor’da geçiren 1998 doğumlu pasör çaprazı PTT Spor’un yeni transferlerinden.

Emiliya Dimitrova: 1991 doğumlu olan tecrübeli Bulgar pasör çaprazı kariyerine PTT Spor’da devam ediyor.

Hélène Rousseaux:Daha önce ülkemizde Beşiktaş ve Nilüfer Belediyespor formalarını giyen 1991 doğumlu Belçikalı milli smaçör yeni sezonda PTT Spor forması giyecek.

Merve Tanyel:1996 doğumlu smaçör ile iç transferde sözleşme yenilendi.

Amanda Campos:1988 doğumlu Brezilyalı smaçör kariyerinde ilk kez yurtdışında bir kulübün formasını giyecek. Tecrübeli smaçör Brezilya’da Sesc-RJ/Flamengo, Vôlei Hinode Barueri ve Dentil/Praia Clube gibi kulüplerin formalarını giydi.

Bahar Akbay:1998 doğumlu orta oyuncu kariyerine PTT Spor’da devam ediyor.

İlayda Uçak:Son olarak Yeşilyurt forması giyen 2002 doğumlu genç orta oyuncu PTT Spor’un transfer ettiği yeni isimlerden biri.

Ceren Nur Domaç:1999 doğumlu orta oyuncu PTT Spor’a transfer olmadan önce Kuzeyboru Spor forması giymişti.

Dilşad Nur Kavas:2003 doğumlu genç orta oyuncu PTT Spor ile kariyerine devam ediyor.

Simay Kurt:PTT Spor geçtiğimiz sezon kadrosuna aldığı 2000 doğumlu libero ile yola devam ediyor.

Buse Kaygısız:1997 doğumlu libero takıma Beylikdüzü’nden transfer oldu.

TEKNİK KADRO
Baş antrenör: Mehmet Bedestenlioğlu
Yardımcı antrenör: Denislav Mitkov Dimitrov
Yardımcı antrenör: Berk Çanakçı
Yardımcı antrenör: Tolga Ateş

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.