“Hedefimize ulaşmak en büyük arzumuz”

Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi takımlarından Adam Voleybol’un başarılı orta oyuncusu Sinem Yıldız, “Yarı finallerden şampiyonluk provasıyla çıkmak istiyoruz. Final zamanı geldiğinde hedeflediğimiz yerde olmak en büyük arzumuz” dedi.

Sigorta Shop Voleybol 1. Liginde şampiyonluk mücadelesi veren Adam Voleybol’un orta oyuncusu Sinem Yıldız ile kariyerini ve yarı final etabı sürecini konuştuk.

“SPORA YÜZME İLE BAŞLADIM”

Tecrübeli orta oyuncu Sinem Yıldız, kariyerine başlama hikayesini şu sözlerle anlatıyor: “Spora yüzme ile başladım. Sonrasında kulağımda bir sıkıntı yaşadığım için ailem ya voleybol ya tenis ya da basketbol oynamamı istedi. Voleybola daha yakındım. İzmirliyim. İzmir Spor’da voleybol hayatıma başladım. Minik, yıldız, genç takımda oynadım. Göztepe’de bir süre oynandıktan sonra 18 yaşında Sultanlar Ligi’nde oynamaya başladım. Ankara’da beş yıl geçirdim. Bu süreçten sonra beş yıl da İstanbul takımlarında oynadım. Kariyerime orta oyuncu olarak başladım, böyle de devam etti.”

PROVAMIZ ŞAMPİYONLUK

Sözlerine takımın yarı final etabı süreciyle ilgili çalışmalarından bahsederek devam eden Yıldız, “Sezon başından beri final maçları için yoğun hazırlıklar yapıyoruz. Şu anda antrenman kalitemiz çok yüksek, takım içinde  uyum olması, birbirimizi iyi tanıyor olmamız bu süreçteki en büyük avantajımız oldu. Yarı finallerden şampiyonluk provasıyla çıkmak istiyoruz. Ve final zamanı geldiğinde hedeflediğimiz yerde olmak en büyük arzumuz.”

“TAKIM OLARAK İYİ BİR EKİP RUHU OLUŞTURDUK”

Hazırlıklarımız tempolu geçiyor diyen Yıldız günlük rutin çalışmalarını şu sözlerle anlatıyor: “Bazı günler çift antrenman yapıyoruz. Bugünlerde, öğlen bir dinlenme saatimiz oluyor. Bu sürecimi uyuyarak geçiriyorum. Yememize, içmemize dikkat ediyoruz. Uykumuz çok önemli, genel olarak böyle geçiyor. Aramıza sonradan katılan arkadaşlarımızla iyi bir ekip ruhu oluşturduk. Sezon başında yapılan değişikliklere takım olarak hızlı adapte olduk. Bu süreç bizim açımızdan verimli geçti. Şu an iyi durumdayız.”

GAZİANTEP’İ ÇOK SEVDİM

“Gaziantep’in çok güzel bir şehir olduğunu belirten Yıldız, sözlerini şu şekilde bitiriyor: “Ailemi de buralara getirmek istiyorum. Çok merak ediyorlar. Ama bu sezon kısmet olmadı. Kulüp başkanı başta olmak üzere, yönetim, teknik ekip, burada sporcuya çok önem veriyor. Burada yabancılık çekmiyorum. Aile ortamında gördüğüm sevgiyi, huzuru burada da buldum. O yüzden çok mutluyum. Gaziantep’i de çok sevdim. İnsanlarını da çok sevdim, her şey için teşekkür ediyorum”

Haber: Cihat Öztürk

Haberi Paylaş

Comments are closed.