“Hem ligle baş edecek hem de ligin zirvesine oynayacak bir ekip oluşturduk”

Yeni sezonda maçlarını Tokat’ta oynayacak olan Niksar Belediyespor, hazırlıklarını da Tokat’ta sürdürüyor.

Niksar Belediyespor baş antrenörü Ramazan Kasap, takım ve yeni sezon hakkında görüşlerini Voleybolunsesi okuyucuları ile paylaştı:

“Takımımız önceki sezona göre çok daha kapasiteli, tecrübeli ve karakterli oyunculardan oluşmakta. Ligimizin zorluklarını biliyoruz, buna göre hem ligle baş edecek hem de ligin zirvesine oynayacak bir ekip oluşturduk. Bunları yaparken de ayağımızı yorganımıza göre uzattık. Bu sezon bir farkımız bizim Niksar’daki spor salonumuz yenisi yapılacağı için yıkılacak. Biz antrenmanlarımızı ve maçlarımızı Tokat’ta oynayacağız. Buraya yeni bir düzen kurmak ve seyirciden az da olsa uzakta kalmak bizi zaman zaman zorlayacak. Çok iyi işleyen bir kulüp yapılanması içerisindeyim. Kısmetse 6. baş antrenörlük sezonumu yaşayacağım. Yoğun şekilde sezonun yıllık, aylık, haftalık ve günlük programları üzerinde ekibimle çalıştık. Bu programımız dahilinde çalışmalarımız yüksek tempoda devam ediyor. Doğru ve şiddetli çalışmanın yanı sıra uzun ve verimli dinlenmeleri önemsiyoruz. Sezonun başlamasına 1 aydan az kaldı.  Lig öncesi için her şey yolunda. Ekip olarak çok keyif alacağımızı ve voleybola değer katacağımızı düşünüyorum. Ligimizdeki yatırım yapan, hedefleri ve istekleri olan tüm kulüplere başarılar diliyorum. Centilmence geçecek voleybolun ön planda olduğu bir lig olmasını temenni ederim. Takımımız tüm tecrübesi, kuvveti, yeteneğiyle sabırsız bir bekleyişte. Ve sezona en iyi şekilde başlayıp bitireceğiz.

Tüm zorlu şartlarda dahi bizlere en iyi imkanları veren Belediye Başkanımız Özdilek Özcan ve Kulüp As Başkanımız Şükrü Kırış önderliğinde voleybol şube sorumlumuz Kamil Ayan’ın katkılarıyla bizlere sunulanları en iyi şekilde kullanarak hak ettiğimiz yerde olacağız.”

Niksar Belediyespor’un 2021-2022 sezonu kadrosu:

Ramazan KASAP (Baş Antrenör): Son 5 sezondur takımın antrenörlüğünü yapıyor. Alt yapılarda çeşitli kulüplerde görev alsa da A takım seviyesinde Niksar Belediyespor’la kesişen yolu henüz değişmedi. İstikrarlı bir çalışma ortamı yakalamış olan deneyimli antrenör 6. sezonu öncesinde de kulübünden takdir ve memnuniyetleri  alarak yola devam ediyor. Bir önceki sezon playoff oynatarak Niksar’ı son 15 senedeki en önemli başarısına ulaştırdı. Ramazan Kasap, KTÜ iktisat, GOÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, GOÜ Antrenörlük eğitimi olmak üzere 3 üniversite diplomasına sahip. Evli ve 2 yaşında bir kız çocuk babası.

İsmet Can ERDEM (istatistik Antrenörü): Takımın alt yapısından yetişmiş ve yıllarca 1. Ligde görev almış olan İsmet Can Erdem geçtiğimiz sezonda da takımın istatistik antrenörü görevini yerini getirdi. Bu göreve geçtiğimiz sezon ilk defa başlayan Erdem, bu sezonda Niksar ekibinin en önemli data haznesi olacak.

Ahmet YÜREKLİ (masör): Masörlük deneyimi üst seviyede olan Ahmet Yürekli gittiği her kulüpte herkes tarafından sevilen birisi. Bir masörden çok daha fazlası denilebilecek olan deneyimli masör herkesin Ahmet Ağabeyi olarak biliniyor. Niksar ekibine parmakları dışında yüreğiyle de büyük katkı verecek.

Taner KABAKÇI (smaçör, takım kaptanı): Taner Kabakçı Niksar Belediyespor alt yapısından yetişmiş bir isim. Efeler Ligi’nde ve 1. Lig’de birçok takımda görev aldı. Kariyerinde 1. Lig şampiyonlukları olan oyuncu kariyerinin en üst basamaklarına orta oyuncu olarak ulaşsa da son 4 sezondur Niksar’da smaçör mevkisinde görev almakta. Ayrıca smaçör olarak üniversiteler arası Süper ligde MVP seçilmiş ve o sezon takımı Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ni Türkiye ikinciliğine taşımıştır. Kabakçı, GOÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunu. Taner Kabakçı evli ve 2 erkek çocuk babası.

Behzad HADDADEE (smaçör): Niksar Belediyespor’un bu sezon kadrosuna kattığı İranlı oyuncu yabancı kontanjanından olsa da ülkemize yabancı değil. Ülkemizde bulunduğu 3 sezonda da playoff oynayan oyuncu iyi derecede Türkçe biliyor. İran’lı oyuncu aynı zamanda plaj voleybolunda da kupalar sahibi.

Samet HÜSEYİNOĞLU (smaçör): Geçtiğimiz sezonu Kocaeli’de geçiren oyuncu Niksar Belediyespor alt yapısından yetişti. Güçlü fiziği ve sıçraması ile tanınan oyuncu daha çok şans bulmak ve gelişerek takımına katkılar vermek hedefinde. Oyuncu Tokat GOÜ Antrenörlük eğitimi mezunu.

Akif YURTSAL (pasör): Niksar Belediyespor alt yapısından yetişen bir başka isim olan Akif Yurtsal, Efeler Ligi’nin tanınan yüzü olmakla birlikte 1. Ligin en tecrübeli, en beğenilen pasörlerinden bir tanesi. Takımının önceki senelerde kaptanlığını yapmış olan oyuncu hem oynadığı pozisyon, hem terübesi, hem de saygınlığı ile takımına çok iyi bir lidere sahipsinizi hissettiriyor. 19 Mayıs Üniversitesi harita mühendisliği bölümü mezunu olan Yurtsal evli ve 1 kız çocuk babası.

Engin BAYTEKİN (pasör): Ziraat Bankası alt yapısından yetişti. Geçtiğimiz sezonu 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nde tamamladı. 2.05 lik boyu ile de dikkat çeken oyuncu gelecekteki hayal ettirdiği yapacaklarının bir bölümünü bu sezon takımı için yaparak taşın altına elini sokmak isteğinde.

Murat PALAVAR (orta oyuncu): Efeler Ligi’nin en bilinen orta oyuncularından. Ordu doğumlu oyuncu geçtiğimiz sezon Efeler Ligi’nin en iyi 3 orta oyuncusundan biri oldu. Daha öncce de Niksar ekibinde görev aldı ve playoff da boy gösterdi. Murat Palavar evli ve 2 çocuk babası. Niksar’ın sahadaki ağabeyi olacak tecrübe abidesi oyuncu takımını başarıya taşıyacak en önemli parçalardan.

Ali İÇMEĞİZ (orta oyuncu): Süper ligin bir başka en bilinen orta oyuncusu ve yine Niksar Belediyespor kadrosu. Ali içmeğiz çok önemli bir silah olacak takımı için. Kariyerinde Fenerbahçe, Tokat Bld. Plevne, Sorgun Belediye, Haliliye Belediye gibi Efeler Ligi takımları olan oyuncu 1. Lig’de de çeşitli takımlarda görev aldı. Henüz genç bir oyuncu iken de Niksar’dan da yolu geçti. Ali İçmeğiz evli ve 2 çocuk babası.

Ahmet AĞCAYAZI (orta oyuncu): Niksar Belediyespor alt yapısından yetişti. Son 8 sezondur sürekli olarak takımının ilk 6 sında görev alan oyuncu ligin en tecrübeli ve yetenekli orta oyuncularından biri. Ahmet Ağcayazı GOÜ Antrenörlük Eğitimi mezunu, evli.

Mert KARATEPE (orta oyuncu): Tokat doğumlu oyuncu Belediye Plevne alt yapısından. Altekma kulübünde de görev alan genç oyuncu 20 yaşında. Tokat GOÜ Antrenörlük eğitimi öğrencisi. Niksar Belediyespor gibi bir takımda genç oyunculara değer veren ve değer katan bir teknik ekiple yola devam edecek.

Okay SERÇE (pasör çaprazı): Geçtiğimiz sezona Afyon Bld. Yüntaş’ta başladı ve sezonu Konya Büyükşehir Belediyspor’da tamamladı. Bir önceki sezon Milas forması ile dikkatleri üzerine çeken oyuncu daha önce Erzurum Palandöken takımında da görev aldı. 1. Ligin bilinen başarılı oyuncularından olan oyuncu hedef üzere olan takımlarda kendi mevkisinde daha çok yabancı oyuncuların tercih edildiğini bilmekte ama buna gerek olmadığını göstermek hedefinde. Bu bağlamda Niksar Belediyespor kulübü teknik ekibi kolay olanı değil güven duyacağı daha büyük patlama beklediği Okay Serçe’ye yönelerek gözdağı verdi.

Tunay Numan ERDOĞAN (pasör Çaprazı): Niksar Belediyespor’un bir başka yerli alt yapı oyuncusu. Deneyimli oyuncunun kariyerinde bir çok başarısı var. Niksar dışında Akkuş Belediyespor’da da görev alan Erdoğan bazı teklifleri Niksar’da bu güzel ekip içerisinde yer alıp başarıda memleketim adına payım olsun diyerek reddetti. Tunay Numan Amasya Üniversites Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunu.

Muhammet iskender DEMİR (libero-smaçör): Niksar alt yapısından yetişti. Uzun yıllar smaçör olarak görev yaptı. Son 3 sezondur takımda libero olarak görev almakta olan oyuncu 3 yıl önce yaşadığı talihsiz sakatlık sonrası 1 sezon görev alamadı. Bu sezon takım yapılanmasında tekrar smaçör görevi alma ihtimali olan oyuncu her türlü göreve ihtiyaç olan her an hazır olacağını belirtti. İskender Demir Tokat GOÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunu.

Göktuğ POLAT (libero-smaçör): Tıpkı takım arkadaşı Muhammet İskender Demir gibi 2 göreve de her an hazır olan oyuncu bu konuda şüpheye yer bırakmayacak bir özgüvene sahip. Geçtiğimiz sezonu Efeler Ligi’nde Haliliye Belediyesi’nde geçiren oyuncu daha önce Sorgun Belediyesi’nde smaçör oynadığı sezonda libero pozisyonuna çekildi ve bu sezon takımını 1. Ligden Efeler Ligi’ne çıkartma başarısı gösterdi.

Aykut GÜNEŞ (libero):  Fabrika Niksar’ın bir başka oyuncusu. Alt yapıdan yetişen başarılı libero zaman zaman farklı görevlerde de yer aldı ve takımına ciddi katkılar verdi. Çalışkan mücadeleci yapısıyla dikkat çekiyor ve hemen her sporu da başarı ile yapabiliyor. Aykut Güneş Tokat GOÜ Antrenörlü Eğitimi bölümü 3. sınıf öğrencisi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.