Hugo Hamacher Silva ”Altekma doğru tercih”

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin yeni ekibi Altekma’nın Brezilyalı oyuncusu Hugo Hamacher Silva, Türkiye Ligi’nin kalitesini bildiğini, İzmir’e gelmekle kariyerinin en isabetli kararını verdiğini söyledi.

Tarihinde ilk kez AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele etmenin tatlı heyecanını yaşayan TFL Altekma, daha önce anlaşmaya vardığı Brezilyalı smaçör Hugo Hamacher Silva’yı İzmir’e getirerek resmen kadrosuna kattı. Takımla çalışmalara başlayan 29 yaşındaki voleybolcu Türkiye’de oynayan birçok Brezilyalı arkadaşı olduğunu, Efeler Ligi’nin kalitesinin yakından bildiğini söyledi.

Geçen sezonu Brezilya’nın en köklü kulüplerinden Sada Cruziero Volei’de geçiren 1.94 boyundaki voleybolcu, “Türkiye Ligi’nin kalitesini ve sertliğini biliyorum. İzmir’e gelmeden önce arkadaşlarımdan bilgiler aldım. Efeler Ligi gerçekten çok zor ama bu sezon daha da zor olacak. Yeni sezon öncesi çok heyecanlıyım ve takım olarak çok çalışmamız gerektiğini biliyorum. Bu çok ve doğru çalışma sonucunda yeni ligdeki amacımızı yerine getirebileceğiz. İzmir’e Altekma’ya gelmekle kariyerimin en isabetli kararını verdiğimi düşünüyorum. Takım arkadaşlarımla çabuk kaynaştım ve yabancılık hissetmedim. Birlikte güzel bir ekip ruhu oluşturup başarılı bir sezon geçireceğimize olan inancım tam” dedi.

Hugo Hamacher Silva’nın kariyerinde Güney Amerika Kulüp ve Brezilya Kupası şampiyonluğu bulunuyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.