Imoco, Fenerbahçe Opet’e set vermedi

FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın merakla beklenen Imoco Volley Conbegliano-Fenerbahçe Opet karşılaşmasında ilk set karşılıklı sayılarla başladı. Setin ortalarında Robin De Kruijf ve Joanna Wolosz’un bulduğu blok sayıları ile Imoco Volley Conegliano farkı 6’ya çıkartarak ilk teknik molaya 12-6 öne girdi. Blok ve servisten bulduğu ekstra sayılar ve Egonu’nun hücum sayıları ile  farkı 9’a çıkartan Imoco Volley Conegliano ilk seti  25-12 alarak ilk seti alan taraf oldu.

İkinci sete iyi servis atarak başlayan Imoco Volley Conegliano aynı zamanda ilk sette iyi işleyen defans blok sistemini bu sette de devam ettirdi ve teknik molaya 12-8 önde girdi. Teknik mola dönüşü sarı lacivertliler, açılan farkı Arina Fedorovtseva ve Anna Lazareva’nın sayıları ile 15-15’e getirdi ve rakibini yakaladı. İyi servis atmaya başlayan Fenerbahçe Opet oyuna giren Ana Cristina Souza’nın da  sayıları ile durumu 17-20’ye getirdi. Paola Egonu’nun servis turunda Fenerbahçe Opet’i yakalayan Imoco Volley Conegliano, ikinci seti 25-23 alarak setlerde 2-0 öne geçti.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Paola Egonu’nun servis turunda fark Imoco Volley Conegliano lehine açıldı. Wolosz’un bulduğu ekstra blok sayılarıyla farkı 4’e çıkaran İtalyan ekibi, teknik molaya 12-8 önde girdi. Maç boyunca istediği servis ritmini bulamayan Fenerbahçe Opet blok ve hücumda da aksayınca Imoco Volley Conegliano’nun setin başında bulduğu farkı eritemedi ve üçüncü seti 25-23 kaybederek maçtan 3-0 mağlup ayrıldı.

Maçın en skorer ismi 22 sayı ile İtalyan yıldız Paola Egonu olurken Imoco Volley Conegliano’da Plummer 13, Courtney 7, Robin 7, Folie 6 sayı ile oynadı.

Fenerbahçe Opet’te ise Arina Fedorovtseva 18 sayı ile takımının en skorer ismi olurken Anna Lazareva 12 ve Eda Erdem Dündar 6 sayı ile oynadı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.