“İnanırsanız ve çok çalışırsanız harika şeyler yapabilirsiniz”

Son FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda şampiyonluğuna ulaşan, CEV Şampiyonlar Ligi’nde final biletini alan, Misli.com Sultanlar Ligi’nde ise 2021-2022 sezonunu lider tamamlayan VakıfBank, AXA Sigorta Kupa Voley’de Fenerbahçe Opet’i 3-2 yenerek kupayı müzesine götürdü.

AXA Sigorta Kupa Voley’de sekizinci kez zafere ulaşan sarı siyahlılarda Brezilyalı yıldız Gabi Guimaraes, şampiyonluğu Voleybolun Sesi’ne değerlendirdi.

Takımın çok iyi savaştığına ve mücadeleyi hiç bırakmadığına değinen Gabi: “Her zaman aynı şeyi tekrar ediyoruz, takım çok iyi savaştı, asla pes etmedi ama bu, en büyüğüydü. Bugün bizim için işlerin ne kadar zor olduğu görülebiliyordu, çok fazla iniş çıkış yaşadık. Bazı anlarda çok güçlüydük ve gerçekten oyunu kontrol ediyorduk ama tie break setinde gerçekten çok zor bir durumdan çıktık, sürekli savaştık ve birbirimize ‘Bunu yapabiliriz, bu bizim anımız, Türkiye Kupası’nı bir kere daha alma hayalini canlı tutabiliriz’ diyorduk. Bu çok büyük bir fark; teknik ekip, Kulüp Başkanımız, herkes aynı enerjiyle bize destek veriyor, bizim bir fark yaratabilecegimize inanıyor. Böyle olunca da o farkı yaratıyoruz, imkansızı bile başarabiliyoruz.” dedi.

“Kritik anlarda fark yaratmayı başardık”

İki takımın karşı karşıya geldiği maçların büyük çekişmeye sahne olduğuna değinen başarılı smaçör: “Eğer inanırsanız ve çok çalışırsanız harika şeyler yapabilirsiniz. Fenerbahçe Opet’i de tebrik ediyorum, maçı kazanmaya çok yakınlardı ve harika bir oyun ortaya koyuyorlar. Onlara karşı oynadığımız son dört beş maç gerçekten çok zordu. Ama bu sefer biz bir kere daha baskıyı yönetip kritik anlarda fark yaratmayı başardık. Takımımla gerçekten gurur duyuyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.