Isabelle Haak ile 7 soru

Vakıfbank’ın İsveçli yıldızı Isabelle Haak, Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) resmi internet sitesinde CEV Şampiyonlar Ligi ile ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Bu sezon hakkında ne hissediyorsun, sence sezonun sonunda Şampiyonlar Ligi’nde takımının şampiyonluk şansı nedir?

Bu sezon için çok heyecanlıyım, oynanacak çok kupa ve potansiyelimizi geliştirmek için yapacağımız birçok çalışma var. Çok fazla enerji ve deneyime sahip çok güçlü bir takım olduğumuzu hissediyorum ve finallerde olup şampiyon olmak için gerekenlere sahip olduğumuza inanıyorum.

Yeni sezona girerken takımınızın en heyecan verici yanı nedir?

Yeni bir sezona başlamak her zaman ilginç ve heyecan vericidir, birkaç yeni oyuncumuz var ve her geçen gün daha iyi bir ritim yakalıyoruz ve takımımızı inşa ediyoruz. Hem tecrübeli hem de genç oyunculara sahibiz ve birlikte nasıl geliştiğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.

Ekibinizdeki liderler kimler, rollerini nasıl tanımlarsın?

Takımımızda daha önce de belirttiğim gibi birçok tecrübeli oyuncumuz var, bu oyuncuların hepsi farklı roller üstleniyor ve bu iyi bir denge anlamına geliyor. Takımımızın genç oyuncuları bile zaten milli takımlarda ve Türkiye Ligi’nde çok fazla deneyim kazandı bu yüzden hepimizin farklı liderlik türleriyle takıma katkıda bulunabileceğimizi hissediyorum.

Sizce takımınızda sezonun sürprizi kim olacak, sahadaki performanslarıyla izleyenleri etkileyecek oyuncu kim?

Söylemesi zor, takımımdaki herkesi çok iyi tanıyorum ve hepsinin ne kadar iyi performans gösterebileceğini biliyorum. Sadece birlikte ulaşabileceğimiz seviyeyi merak ediyorum.

CEV Şampiyonlar Ligi’nin en sonuna kadar hangi takımlar gidecek?

Finalistler Imoco Volley Conegliano ve Vakıfbank, kazanan Vakıfbank.

Sezonun MVP’sinin kim olacağına inanıyorsun?

Bakalım göreceğiz!

Bu noktada sezonun “All Star” takımını seçecek olursan kimleri seçerdin?

Bu noktada söylemek zor, her yıl yarışan çok fazla sayıda harika oyuncu var bu yüzden yarışmada takımların yer alacağı sürenin büyük olasılıkla “All Star” takımında kimin seçileceğini veya oylanacağını belirleyeceğine inanıyorum.

Haberi Paylaş

Comments are closed.