İstanbul Voleybol’un Bölgesel Lig’de 7. sezonu

2010 yılında kurulan, 2010-2015 yılları arasında İstanbul Amatör Ligi’nde mücadele ettikten sonra 2015-2016 sezonundan itibaren Bölgesel Ligde mücadele eden İstanbul Voleybol Kulübü Erkek Takımı, Bölgesel Ligi’nde yedinci sezonunu tamamladı.

Kulüp 2015-2016 sezonunda katılmaya başladığı Bölgesel Ligde, 2016-2017 sezonunda İstanbul Şampiyonu olduktan sonra Yalova’da düzenlenen 2.Lige Terfi Maçları Marmara Bölgesi final grubunda 3 gün sonunda grubu, Bursa Gemlik takımının ardında ikinci sırada tamamladı. 2018-2019 sezonunda İstanbul Şampiyonu olmayı bir kez daha başaran kulüp, finallerde bu sefer o sezon büyük yatırım yapan İstanbul Yeniköyspor’a mağlup olarak 2.lige yükselme şansını kaçırdı. Son olarak geçen sezon tecrübeli oyunculardan oluşturduğu kadrosuyla şampiyonluk mücadelesi veren İstanbul Voleybol Erkek Takımı, İstanbul etabını namağlup geçtikten sonra finallerde sezona büyük yatırım yaparak hazırlanan Okyanus Koleji’ne 3-1 yenilerek yine ikinci sırada kalarak 2.ligin kapısından döndü.

Takımın bu sezon yaş ortalaması 18

Geçen sezon hedefine çok yaklaşıp tek maç ile kaçıran İVK, bu sezon için çalışmalarına kasım ayında başladı. Sezona 6 ay gibi uzun bir süre hazırlanan ekip, maçların Altyapı Türkiye Şampiyonasına denk gelmesinden ötürü antrenörlük yapan tecrübeli oyuncularından yararlanamadığı sezonda gruptan çıkamadı ve finallere kalamayarak sezonu tamamladı. Takım geçen sezon 23 olan yaş ortalamasını bu sezon 18’e düşürdü. Takımın kaptanlığını 1997 doğumlu İlker Büyükkırlı yaparken, takımın en genç oyuncusu bu sezon İstanbul Büyükşehir Belediyesi takımından transfer olan 2007 doğumlu pasör Ahmet Esat Aksu oldu.

Kadroda yer alan en genç oyuncu olan 2007 doğumlu Ahmet Esad Aksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde voleybola başlayıp Minik ve Midi kategorisinde dereceler yaşadıktan sonra Anadolu Lisesi kazanmasından dolayı antrenman sayısının fazlalığı nedeniyle voleybola ara verdi.

Kısa süre sonra voleybola geri dönen Ahmet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi takımına oranla daha az antrenman yapan İstanbul Voleybol Kulübe ’ne katıldı. A Takımın ikinci pasörlüğünü üstlenen 2007 doğumlu Ahmet Esad Aksu, grupta oynanan tüm maçlarda oynayarak İstanbul grubunda mücadele eden tüm takımlar içinde oynayan en genç oyuncu oldu.

6 yıl kaptanlık yaptıktan sonra baş antrenör oldu

2015 yılından itibaren bölgesel ligde mücadele edilen 6 sezonda takım kaptanı olarak yer alan, kulübün kurucularından ve halen asbaşkanlık görevini sürdüren Arda Yolaç, bu sezon takımın başında baş antrenörlük görevini üstlendi. Arda Yolaç, 14 sezon İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde her kategoride çalıştıktan sonra Haziran 2021’de takımdan ayrıldı.

Kulüp 2022-2023 sezonundan itibaren hedef büyütüyor

Bu sezon geniş kadrosunda 2007 doğumlu bir oyuncusu,  2006 doğumlu 3 sporcusu bulunan ve 2022-2023 sezonunda genç takımda 8 oyuncusu olan kulüp önümüzdeki sezondan itibaren Minik Erkek, Midi Erkek ile Genç Erkekler kategorilerinde takımları oluşturarak altyapı takımlarıyla erkek voleyboluna hizmetini sürdürmek amacında.

2022-2023 sezonda 2.lige yükselmek için daha iddialı bir kadro ile bölgesel ligde mücadele etmek isteyen kulüp, ayrıca sponsor arayışını sürdürüyor. Kulübün ilkelerine uygun bir sponsor bulunması halinde kulüp, 2022-2023 sezonunda 2.ligde de yer alabilir.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.