İtalya Süper Kupa’da ilk finalist Imoco

2020 İtalya Süper Kupa’da Final Four, dün yapılan maçlar itibariyle başladı. İlk yarı final karşılaşmasında Imoco Volley Conegliano finale adını yazdıran ilk takım olurken, ikinci yarı final hava şartlarından dolayı ertelendi.

Vicenza şehrinin Piazza dei Signori meydanında açık havada gerçekleştirilen İtalya Süper Kupa Final Four’unda ilk yarı finalde son İtalya ve dünya kulüpler şampiyonu Imoco Volley Conegliano, Savino Del Bene Scandicci’yi 3-0 (25-17, 25-14, 25-22) yenerek ilk finalist oldu. Paola Egonu 14 sayı ile oynarken Raphaela Folie’nin 5 blok sayısı ile galibiyette önemli rol oynadı.

Unet E-Work Busto Arsizio ile Igor Gorgonzola Novara arasında oynanacak ikinci yarı final karşılaşması ise üçüncü setin başında olumsuz hava koşulları ve havanın maçı tamamlamaya uygun olmayacak kadar çok nemli olması sebebiyle durduruldu. İkinci yarı final karşılaşması, bugüne ertelendi ancak maç bu sefer açık havada değil, PalaGoldoni spor salonunda oynanacak. İkinci yarı finalden finale yükselmeye hak kazanan takım kim olursa olsun, Imoco karşısında biraz dezavantajlı çünkü final karşılaşması da bugün oynanacak ve takımlar dinlenmek için yalnızca birkaç saate sahip olacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş