İtalya’da finalin adı: Lube Civitanova – Perugia

İtalya Erkekler Voleybol Ligi’nde (Lega Pallavolo Seria A) finalin adı belli oldu. Şampiyonluk mücadelesinin yaşanacağı final serisinde, Lube Civitaova ile Perugia karşı karşıya gelecek.

Lube Civitanova, Itas Trentino’yu 2-0 geriye düştüğü yarı final serisinde 3-2 geçerek finale yükselen taraf oldu. Civitanova’nın finaldeki rakibi ise Modena’yı beş maça uzayan yarı final serisinde 3-2 geçen Perugia takımı oldu.

Finale yükselen Perugia takımından Stefano Mengozzi, “Mükemmel bir akşamdı! Modena’nın muhteşem oynadığı ilk set sonrasında pes etmedik. Sonraki setlerde özellikle hücumda ve mola sonrasında genel oyunumuzu iyileştirdik. Üçüncü set belirleyiciydi oldu. Muhteşem seyircimiz bu finali hak ediyor” dedi.

Finalde mücadele edecek Lube Civitanova takımından Robertlandy Simon ise, “Volybolun güzelliği bu. İlk iki maçı kaybederek çok acı çektik, ancak seriyi lehimize çevirmeyi başardık. Finaldeyiz, şimdi biraz dinlenmeyi düşünüyoruz çünkü tekrar savaşmamız gerekiyor. İlk iki mücadelede voleybol oynamadık, Trentino işini yaptı ve kolayca kazandı. 3. maçta bunu yapabileceğimizi gösterdik ve başardık. Şimdi bu anın tadını çıkarıyoruz, çünkü sezon en iyi şekilde başlamamıştı. Perugia gibi tam bir takıma karşı tekrar kazanmaya çalışmalıyız, iyi bir final olacak.” açıklamasını yaptı.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.