Japonya’da normal sezon tamamlandı

Japonya Kadınlar Voleybol Ligi’nde (VLeague) normal sezon sona erdi. Koronavirüs sebebiyle 108 maçtan 30’unun iptal olduğu, sıralamanın oynanabilen 78 maç üzerinden belirlendiği 2021-22 sezonunu JT Marvelous takımı zirvede bitirdi. Toplam 80 puanla zirveye yerleşen JT Marvelous, oynadığı maçlardan 27’sini kazanırken 6’sını kaybetti.

Normal sezonu ikinci sırada bitiren takım ise JT Marvelous’un yalnızca bir puan gerisinde kalan Toray Arrows oldu. Hisamitsu Springs ise 72 puanla üçüncülüğe yerleşerek final etabında mücadele etmeye hak kazanan son takım oldu.

Normal sezonun en skorer oyuncusu, Toray Arrows’tan Jana Kulan oldu. Kulan, sezon boyunca toplam 789 sayı kaydetti.

Vleague’de şampiyonluk yarışı ilk üç sırayı alan takımlar arasında gerçekleşecek. Final etabında, normal sezonu ikinci ve üçüncü sırada tamamlayan takımlar Toray Arrows ve Hisamitsu Springs eşleşecek. Tek maç şeklinde oynanacak bu eşleşmeyi kazanan takım, normal sezonun birincisi JT Marvelous ile eşleşecek. Bu eşleşme ise 3 maçlık bir seri şeklinde oynanacak, ve 2 maç kazanan takım şampiyon olacak. Seride durumun 1-1’e gelmesi durumunda ise şampiyonu 25 sayı üzerinden oynanacak bir altın set belirleyecek.

Japonya Kadınlar Voleybol Ligi (VLeague)’de final etabı, 9 Nisan Cuma günü yapılacak maçla başlıyor.

Haberi Paylaş

Comments are closed.