Jordan Thompson durumu hakkında paylaşımda bulundu

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda ayak bileğinden sakatlanan Eczacıbaşı Dynavit’in ABD’li milli oyuncusu Jordan Thompson, durumu hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Jordan Thompson’ın açıklaması şöyle:

“Son zamanlarda sosyal medyada oldukça sessizdim ve nerede olduğumu paylaşmak istedim…

Olimpiyatlarda sakatlandıktan sonra hala bileğimi %100 kapasitede kullanabilecek hale getirmeye çalışıyorum ve birkaç gün önce birisinin geçtiğimiz haftalarda oynadığımız maçlarımızdan birindeki hücumlarımın bir kısmını yayınladığı kısa bir video görünce duygulandım. Videoda gördüğüm oyuncu, kendimi bildiğim oyuncu değildi. Videodaki oyuncu daha yavaş hareket ediyordu, daha az dinamikti, olabildiğince yükseğe sıçramak için mücadele ediyordu. Elimden gelenin en iyisini yapmadığımdan değil, fiziksel olarak geçmişte yaptıklarımı yapamadığım için o şekildeydi. İyileşme sürecinde sabırlı olmak ve vücuduma değer vermek için bu sakatlıkla zihinsel olarak da mücadele ediyorum.

Geçen gün Morgan Harper Nichols’ın zor anlarda bile ilerlemeye ve gelişmeye değer olunduğunu gösteren sözlerini yayınladım. Paylaştığım bu gönderiyle bana ulaşan, mesaj atan ve beni cesaretlendiren insanların sayısı artıyordu ve bu da benim kalbime dokunuyordu. Bu sezon kendimi çok yalnız hissetmeme neden oldu. Bana içinde olduğum bu olumsuz durumu atlatmak için yalnızca kendi gücüme güvenmem gerekmediğini hatırlattı. Beni destekleyen çok sayıda insan var. Benim de dayanabileceğim Tanrı’ya inancım var. İyi ve kötü anlarda her zaman üstesinden gelmenin bir yolunu bulabileceğini bilmeleri için başkalarına da rol model olmak istiyorum. Bu, zaman zaman sizi taşımak için başkalarına daha fazla yaslanmak anlamına geliyorsa sorun değil. Bu da güç ve kırılganlık gerektirir.

Bu nedenle ister fiziksel bir sakatlıktan isterse bir tür zihinsel veya duygusal travmadan kaynaklansın, iyileşme dönemindeyseniz, başkalarının bana verdiği hediyeyi size iletmek istiyorum. Bilmeni isterim ki yalnız değilsin, görülüyorsun, önemlisin, sırf insan olduğun ve sevildiğin için hayatın değer taşıyor. Morgan Harper Nichols şöyle diyor: “Sessizlikte, bedeninizde size şunu hatırlatacak nefesler olacak: Hala buradasınız ve devam etmeye değer. Cesaret sahibi, sadakatli… Cüretkar umut tohumları ekmeye devam etmelisiniz. Çünkü bilmediğin her şeye rağmen sadece gelişmeye devam edeceksin.”

Her ne yaşıyorsanız devam etmeye değer. Bunu birlikte atlatabiliriz. ❤”

Haberi Paylaş

Comments are closed.