Juantorena: “Direnmemiz gerektiğini düşünüyorum”

İtalya’da günlerdir yeni vakaların ve enfeksiyonlar nedeni ile ertelenen maç sayısının artması sonucu lig ve turnuvaların geleceği ile ilgili iki ihtimal konuşuluyor. Birçok insan şampiyonaların birkaç ay duraklatılarak alternatif başka çözümler bulunması gerektiğine inanırken, maçların tamamen sona ermesi ve pandeminin bitmesini beklemenin voleybola vurulacak son ve kalıcı bir darbe olacağını düşünen insan sayısı da az değil.

İtalyan-Kübalı yıldız Osmany Juantorena, Instagram’dan yaptığı paylaşımda, sezonun devam etmesi ve tamamlanmasına dair olan inancını şu ifadelerle dile getirdi:
“Herkese merhaba, günlerdir saygı duyduğum ama aynı şekilde düşünmediğim tartışmalı ve abartılı görüşler duyuyorum ve bu yüzden ben de kendi bakış açımı ifade etme ihtiyacı hissettim: Olası bir erteleme ve sezonu durdurma kararı güvenli bir dönüş için kesinlikle hiçbir garanti vermeyecektir. Ne var ki, her ne kadar bu etkinliğin daha fazlasına ihtiyacı olsa da mutlaka ilgi ve görünürlük kaybına sebebiyet verecektir. Ben bu uygulamanın yerine, mümkün olduğunca direnmeye ve sezonu sona erdirmeye çalışmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.