“Kabusa dönüşen rüyam, beni kurduğumu unuttuğum hayalime ulaştırdı”

16 Mart 2022 tarihinde ABD’nin Dallas kentinde başlayacak ABD Profesyonel Voleybol Ligi: Athletes Unlimited’ın kadrosuna son eklenmeler gerçekleşiyor. Kadroya yeni katılan sporcular, 3 Amerikalıdan oluşuyor: Dani Drews, Tori Dilfer ve Taylor Fricano.

1999 doğumlu pasör Tori Dilfer, üniversite kariyerini Louisville Cardinals takımıyla geçen sezon tamamlamasının ardından profesyonel kariyerine ilk adımı Athletes Unlimited ile atacak.

1999 doğumlu diğer bir sporcu olan Dani Drews ise profesyonel voleybol kariyerine Polonya’nın Chemik Police takımında başlamış ancak Rusya ile Ukrayna arasında sürmekte olan savaş sebebiyle geçtiğimiz hafta aniden Amerika’ya dönmüştü.

Athletes Unlimited’a katılan bir diğer Amerikalı sporcu Taylor Fricano da kulüp takımıyla yollarını beklenmedik bir şekilde ayırdı. Fricano, Athletes Unlimited’a katıldığı için çok mutlu ve gururlu olduğunu belirttiği Instagram gönderisinde bir yandan da İtalya Serie A2 Ligi takımlarından Olimpia Teodora’dan ani bir şekilde ayrılıp ABD’ye dönmesinin sebeplerini açıkladı. Sporcu gönderisinde, “Çoğunuz İtalya’da oynamanın benim için rüya gibi olduğunu biliyordunuz. Ancak maalesef bu rüya bir kabusa döndü çünkü yeterince iyi tedavi edilmedim ve beyin sarsıntısı teşhisi almış olmama rağmen oynamaya devam etmem istendi. Tavrımı koyup hayır dediğimdeyse sözleşmemi feshetmek istediklerini söylediler. Çok kötü günler geçirmiştim, bu yüzden ben de Amerika Profesyonel Ligi’nde gelen bu teklifi seve seve kabul ettim. 24 saat içerisinde bir sözleşmeyi feshederek yeni bir sözleşme imzaladım ve şimdi Dallas’ta hayatımda gördüğüm en yetenekli, zeki ve iyi kalpli kadınlarla birlikte oynayacağım. Kabusa dönüşen rüyam beni kurduğumu unuttuğum bir hayalime ulaştırdı: ABD’de profesyonel voleybol oynamak.” ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.