“Kadın emeği dünyayı değiştirecek”

Sigorta Shop 1. Ligde mücadele eden ve Sultanlar Ligi hedefine emin adımlarla yürüyen Adam Voleybol Spor Kulübünün başarılı oyuncularına 8 Mart Dünya Kadınlar Günüyle ilgili düşüncelerini sorduk, onlar cevapladı.

Seda Aslanyürek / Takım Kaptanı
Mustafa Kemal Atatürk’ünde söylediği gibi “Dünyada her şey kadının eseridir” kadınlara ithaf edilen özel günlerden biri olan Dünya Emekçi Kadınlar Gününde bu yılda haklarından vazgeçmeyen, inancını ve kendine güvenini asla kaybetmeyen tüm güçlü kadınların gününü kutluyorum.

Dilan Yaşar/ Smaçör
Kadınların özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun.

Esra Betül Çetin/ Smaçör
Kadın demek her zaman GÜÇ demektir benim için. Aslında Cemal Süreya’nın güzel bir sözü açıklar çoğu şeyi. Bir kadın düşün… Yarısı annedir, yarısı çocuk, yarısı sevgili ve yarısı aşk… Kadın çok şey demektir. Kadınların özgür yaşadığı nice günlere.

Esra Nur Solgan/ Orta Oyuncu
Kadınlar toplumların mimarıdır. Yarınlara umutla bakabilmek için kendi ayakları üzerinde duran güçlü kadınlara ihtiyacımız vardır. Bir gün değil her gün saygı duyduğumuz kadınların, kadınlar gününü kutluyorum.

Pınar Atasever /Libero
Kadın emeğinin eşsiz ve değerli olduğunun unutulmadığı, yaşam haklarının verildiği, eşit ve özgür bir dünya diliyorum. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlu olsun.

Sinem Yıldız/ Orta Oyuncu
Bir kadının kendi emekleri ve hakları dışında, her kadının emeklerini ve haklarını göğüslediği (savunduğu) birlikten, kuvvetin doğduğu günlere. 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

Hande Naz Şimşek/Orta Oyuncu
Yaptıkları her şeye sevgiyi katan kadınlar yalnızca bir gün değil, her gün değer görmeyi hak eder. Küçüğünden büyüğüne tüm kadınlarımızın daha özgür daha eşit daha çok değer gördüğü, bastırılmadığı ve şiddet görmediği yıllar diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun.

Suna Erel Çiçek/Pasör
Tüm kadınlar en derin arzularını hayal etmekte, ifade etmekte, yaratmakta ve yaşamakta özgür olsun. Çünkü inanıyorum ki kadın emeği, bakış açısı, üretimi dünyayı değiştirecek.

Erçesu Kasapoğlu/Libero
Tüm kadınlar emekçidir, emekçi doğar, büyür, yetişir ve büyütür. Çocuk büyütmesi yetmez, dokunduğu yeri büyütür, geliştirir, can verir.

Melike Nezihe Çadır / Orta Oyuncu
Biz kadınlar olarak, tek bir gün de değil birlik ve beraberliğin ihtiyaç duyulduğu her gün birbirimizin sesini duyurmalıyız. Emeklerimizin boşa çıkmayacağı nice günlere. 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

Ayşegül Ulusoy / Pasör
Tüm kadınların daha özgür, adaletli ve saygılı bir 8 Mart geçirmesi dileğiyle, dünya kadınlar günümüz kutlu olsun.

Haber: Cihat Öztürk

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.