Kamil Söz “Finale doğru yürümek istiyoruz”

Voleybolda Kadınlar CEV Challenge Kupası son 16 turu mücadeleleri 16 Aralık Çarşamba günü yapılacak.

Sistem9 Yeşilyurt, Türkiye’deki organizasyonda Litvanya temsilcisi TK Kaunas VDU ile karşı karşıya gelecek. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’ndaki karşılaşma, saat 16.00’da başlayacak.

Aynı salondaki diğer son 16 turu karşılaşması ise Portekiz’in Kairos Ponta Delgada takımı ile Avusturya’nın UVC Holding ekibi arasında saat 19.00’da oynanacak.

Karşılaşma öncesinde Voleybolunsesi’ne konuşan Sistem9 Yeşilyurt baş antrenörü Kamil Söz, hedeflerinin tur atlamak olduğunu söyledi.

Söz’ün açıklaması şöyle:

“Yarın oynayacağımız Challenge Cup maçının hazırlıklarını tamamladık. Litvanya’nın Kaunas takımıyla oynayacağız. Hedefimiz bu ilk maçı kazanıp tur atlamak. Şu anda takım olarak hazırız. Hiç bir eksiğimiz yok. Bilindiği üzere ligde ilk yarı çok iyi sonuçlar aldık. Fakat takımımdaki 7 oyuncum covid 19 geçirdi. Bu durum bizi çok etkiledi. 5 maçımız ertelendi. Karantina sonu takım sıfırlamış durumdaydı. Çıktığımız ilk maçlarda çok zorlandık. Hem maçlarımızı oynamak ve hem de takımı tekrar yukarı çıkarmak zorundaydık. Bu durum yaklaşık 3 hafta sürdü. Şu an için takımımın form durumu iyi. Avrupa’daki iki maçımızı kazanıp finale doğru yürümek istiyoruz.”

Ligde de ertelenen ve kalan maçlarına en iyi şekilde hazırlanıp alabilecekleri maksimum galibiyetle en üst sıralarda yer almak istediklerini ifade eden tecrübeli antrenör, “Genç bir takımız iyi oynadığımız bölümlerde iyi işler yapıyoruz. Son maçlarımızı 3-2 kaybettik. Tabi ki tecrübe eksikliği bu tür maçlarda etken oldu. Ama bu normal, oyuncularım bunları yaşayarak tecrübe edip daha iyi yarışmasını ve kazanmasını öğrenecekler. Umarım en iyi sonuçları alıp Yeşilyurt camiasını gururlandırırız. Bütün oyuncularımı başarılar diliyorum.” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.