“Kayıpsız olarak final etabına geçeceğiz”

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi B Grubu’nda 22 maçta 18 galibiyet ve 4 mağlubiyet sonucu elde ettiği 57 puanla normal sezonu ikinci tamamlayarak adını yarı final etabına yazdıran Hatay Spor’da 1994 doğumlu pasör Boğaçhan Zambak, etap öncesi Voleybolun Sesi’ne konuştu.

Sezon başında hedeflerinin Efeler Ligi’ne çıkmak olduğunu söyleyen Boğaçhan, “Sezon başından beri hem mental olarak hem de teknik taktik olarak bütün çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artık sonuna geldik, emeklerimizin karşılığını alıp bu sezonu Efeler Ligi’ne yükselerek bitireceğimizi düşünüyorum. Rakiplerimizin de bizim kadar Efeler Ligi’ne çıkmak istediğini biliyoruz. Bu sezon oynanacak Play-Off’lar izlemesi keyifli ve mücadelenin üst düzeyde olduğu bir turnuva olacak. Yarı finalde de kayıpsız olarak final etabına geçeceğimizi düşüyorum.” dedi.

Play-Off’lara bireysel olarak nasıl hazırlandığından bahseden Boğaçhan, “Pasörlükte önemli olan karşı takımı ve antrenörü iyi analiz etmektir . Ayrıca kendi takım arkadaşlarımı da en verimli şekilde kullanmak her zaman hedeflerimin başında oluyor. Bunun için de geçmiş maçları izleyerek hataları ve eksikleri görüp üzerine çalışmakla kendimi hazırlıyorum.” açıklamasını yaptı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.