Kimberly Hill: “Altın madalya dışındaki hiçbir sonuç bizi mutlu etmeyecek”

ABD milli takımının iki yıldız oyuncusu Kimberly Hill ve Foluke Akinradewo Gunderson, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Hill: “Bu Olimpiyatlar için hedefimiz ve umudumuz kesinlikle altın madalya. Birkaç Olimpiyat’tır bunu kaçırdık, çok ama çok yaklaştığımız zamanlar oldu. Bu Olimpiyatlar gerçekten çok zorlu geçecek. Özellikle son derece güçlü olan 3 takım var. Bu yüzden zor bir turnuva olacak ama hedefimiz belli ve dürüst olmak gerekirse altın madalya dışındaki hiçbir sonuç bizi mutlu etmeyecek.”

“Çok şey öğrendik ve bence takım olarak çok geliştik, bu harika. Altın madalya kazanmanın kesin bir tarifi ve yöntemi yok, bence bu madalya harika bir turnuva geçiren güçlü bir takıma gidiyor ve diğer şeylerin de sizin yanınızda olması gerekiyor. Bu yüzden elimizden geldiğince iyi bir turnuva geçirmek için uğraşacağız ve sanırım en iyisi için umut edeceğiz.”

“En iyi oyunumuzu birbirimize en çok bağlı olduğumuz zaman oynadığımızı düşünüyorum. Ve bir takım oyunu oynuyoruz, diğer takımlar bir tane büyük ve yıldız oyuncusu var ancak bizde durum öyle değil. Biz 12 tane güçlü oyuncuyuz, bu yüzden de sahadaki herkes birbiriyle uyum içindeyken en güçlü oyunumuzu oynuyoruz. Bu seviyeye ulaşmak zor, aynı anda altı oyuncunun da saha içinde en iyi oyununu oynayabilmesi oldukça güç, ancak bizim hedefimiz bu.”

Akinradewo: “Herkes her zaman ABD’yi yenmek için can atıyor. Bu bizim için de böyle oluyor, her zaman bir hedefimiz oldu ve biz bu durumu hep memnuniyetle karşıladık. Ancak hiç Olimpiyat altını kazanamadık. Birkaç kez çok yaklaştık ancak henüz alamadık. Bunun için gerçekten çok açız ve bu yolda çok şey yaptık.”

Akinradewo, başantrenör Karch Kiraly hakkında: “Oyunu muhtemelen dünyadaki herkesten daha iyi okuyor diyebilirim. Ve bu çok komik çünkü bazen bir maç esnasında, rakip takımın pasını ve oyununu (sert smaç, plase veya her neyse) daha biz fark etmeden anlıyor. Ve hepimize aşıladığı bu bilgilerinin bizim oyunumuza da çok şey kattığını düşünüyorum. Aynı zamanda takım kültürümüzü değerlendirdiğimde, bence onun için önemli olan şey kim olduğunuz, neyi temsil ettiğiniz ve neler yaptığınız. Bu bizi daha iyi ve eskisinden çok daha sağlıklı bir takım haline getirdi.”

Kaynak: olympics.com

Haberi Paylaş