Kimberly Hill: “Eski takımınıza karşı oynamak her zaman eğlencelidir”

Dünyanın gözü temsilcimiz VakıfBank ile Imoco Volley Conegliano arasında 1 Mayıs tarihinde Verona’da oynanacak CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi finaline çevrilirken, eski bir VakıfBank’lı olan ve şu an Imoco’nun vazgeçilmez üyelerinden ABD’li smaçör Kimberly Hill, CEV’e açıklamalarda bulundu.

Hill: “VakıfBank’a karşı oynadığımız maç çok önemli, 14’ümüz de elinden gelenin en iyisini yapacak. Paola gibi çok güçlü bir oyuncumuz olduğu için şanslıyız, ancak VakıfBank da çok güçlü bir ekip. Bu maçı kazanmak istiyorsak hepimiz bireysel olarak takıma katkı vermeliyiz.”

“Bu kesinlikle uzun bir sezon oldu. Ancak Vakıf’a karşı oynayacağımız bu maçı yaklaşık iki yıldır bekliyoruz. Iyi bir durumda olduğumuzu düşünüyoruz ve 1 Mayıs’a kadar daha da hazırlanarak sezonun son haftalarında en iyi performansımıza ulaşmaya çalışıyoruz.”

“Eski takımınıza karşı oynamak her zaman eğlencelidir, özellikle Vakıf söz konusu iken. Her zaman çok güçlüler ve tabii ki oyuncular ve teknik kadro hakkında bireysel olarak çok şey biliyorum. Umarım hem eğlenceli hem de çekişmeli bir maç olur.”

“Kariyerim hakkında hala kararsızım ancak bu Olimpiyat senesinden sonra dinlenmek için biraz zaman istiyorum. Bu yüzden 1 Mayıs’ta olacak maç benim için biraz da duygusal bir anlam taşıyor. Ayrıca geçen sezon yapamadığımız için, bu maçın heyecanı bizde uzun süredir bulunuyor.”

“Altın madalyayı Conegliano’ya getirmeyi gerçekten çok istiyorum.”

Kaynak: CEV

Haberi Paylaş

Comments are closed.