Konfor alanından çıkmak çok önemli

Geçtiğimiz hafta 20 yılın ardından voleybol kariyerini sonlandırdığını açıklayan tecrübeli oyuncu Selime İlyasoğlu Yıldızlı Sohbetler canlı yayına konuk oldu.

Selime İlyasoğlu’nun konuk olduğu programın öne çıkan satır başları..

Konfor alanından çıkmak çok önemli

“O zamanlar 20 yaşındayım ve oynamak için yanıp tutuşuyorum. O yüzden bir an önce oynayabileceğim ve süre bulabileceğim bir kulübe gitmek istedim. 3 sene orada antrenman yapmak birçok şey kattı bana. Bir sporcu ne kadar antrenman da yapsa kendine kattıklarını maçta sergiliyor.

Bu açıdan genç sporcuların kendileri geliştirebilmeleri için konfor alanından çıkmaları çok önemli. Sizi geliştiren yer orası. Konya’da oynadığım için çok mutluyum çünkü bana çok fazla şey kattı. Çok verimli bir sezon geçirdim. Konya’ya kiralık gittim oradan da Bursa’ya geçtim. Rahmetli Cengiz Göllü’nün çok katkısı vardır Bursa’ya gidişimde. Milli takım potansiyeli olan gençleri toplamıştık ve ligde nadir iki yabancısı olan bir takımdık. Kariyerimde önemli katkıları olarak görüyorum iki seneyi de.”

Adnan Kıstak ile çalıştığım için çok şanslı hissediyorum

Yıldız milli takımımdan bahsettim tabi ki buradaki antrenörüm Adnan Kıstak’tı. Onun yeri çok başkadır. Yıllar sonra tekrar Beşiktaş’ ta buluştuk. Gençken Adnan Abi ile çalışmanın psikolojisi çok daha farklıydı,  biraz zorlandım. Yaş ilerledikçe ve deneyim kazandıkça onu idare edebildim. Ama psikolojik olarak da daha dayanıklı daha sağlam oluyorsun. Benim için zorlayıcı oldu çünkü Adnan Abi’nin çok ağır antrenmanları var ve çok disiplinli bir antrenör. Her zaman sizden yüzde yüzünüzü bekler. Her oyuncuya çok fazla şey katmıştır. Şu an baktığımızda kaliteli oyuncuların çoğu Adnan Abi’nin elinden geçmiştir. Ne kadar psikolojik olarak zor desem de bana çok şey kattığını sonraki yıllarımda gördüm. O yüzden Adnan Abi ile hem milli takım seviyesinde çalıştığım için hem de kulüp bazında çalıştığım için çok şanslı hissediyorum’’

Alba Blaj-Galatasaray maçını ifade etmesi zor duygularla yaşadım

“Alba Blaj’a gittiğimde nasıl bir yer olduğunu bilmiyordum. Antrenörle ilgili güzel referanslar almıştım. Küçücük bir yerdi. Kariyerim için her anlamda çok tatmin olmuş görebileceğim bir yerdi.

İnanılmaz bir kalite vardı. Seviye olarak çok memnundum. Şampiyonlar Ligi’nde oralara gelmeyi hiç beklemiyorduk. Ta ki gruptan çıkana kadar. Gruptan çıkmaya bile sürpriz olarak bakılıyordu. İlk oynadığımız maç benim eski oynadığım takım Galatasaray’a karşı idi. Tabi ki de ifade etmesi zor duygular yaşadım. Rakip kim olursa olsun finale çıkacağımızı çok hissettim. Ekstra Galatasaray’ın rakip olması heyecan katıyordu. Maçın ortasında gözlerimden yaşlar akıyordu. Biz bu maçı alacağız diyordum ve öyle de oldu. Çok ekstra bir yeri var bende.”

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.