Kübra Kegan Susam “Şimdi önümüzdeki sürece odaklanacağız”

Sezon ortasında geldiği Adam Voleybol’da Sultanlar Ligi’ne çıkmak için ter döken pasör Kübra Kegan Susam ile yeni kulübü ve hedefleri hakkında konuştuk.

-Kübra’yı kısaca tanıyabilir miyiz? Voleybola nasıl başladın?
18 Temmuz 1995 yılında Ankara’da doğdum. Voleybola başlamadan kısa bir süre önce yüzme ile uğraştım ve 9 yaşında beden eğitimi öğretmenimin yönlendirmesiyle Yeni Batı Spor Kulübü’nde voleybola başladım. Şu anda halen Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünün son sınıfını okumaktayım.

-Üç yıldır forma giydiğin Karayolları’ndan sezon ortasında Adam Voleybol’a geçiş yaptın. Nasıl karar verdin?
Karayolları Spor Kulübü’nde ligimiz bu sene erken bir tarihte bitecekti. Ben de sezonun bitmesine kısa bir zaman kala böyle bir teklif aldım ve teklifi kulübümle birlikte değerlendirdikten sonra kabul ettim. Bu süreçteki desteklerinden dolayı Karayolları Spor Kulübü’ne buradan da teşekkür ederim.

-Aynı sezon içinde hem Sultanlar Ligi hem 1. Lig’de oynama şansın oldu. İki lig arasında önemli farklılıklar nedir sence?
Bence Sultanlar Ligi’nde daha sistematik bir oyun anlayışı var. 1.Lig’de ise çok daha agresif bir oyun ve servis anlayışı hâkim.

– Adam Voleybol maçlarda geriye düştükten sonra müthiş bir dönüşle galip geliyor. Bu durumu neye bağlıyorsun?
Voleybol bir takım oyunu ve saha içinde hepimiz birbirimizin tecrübelerinden yararlanıyoruz. Ben de elimden geldiğince kendi tecrübelerimi sahaya ve takım arkadaşlarıma aktarmaya çalışıyorum.

– Bu sezon ilk kez 1.Ligde mücadele eden bir takımda oynuyorsun, takıma geldiğinde tecrübe olarak neler kattın?
Burada her maç gerçekten zorlu. Tüm takımlar kazanmak için çok istekli bu durum zaman zaman bizi zorlasa da maçta skor ne olursa olsun oyundan kopmuyoruz. Bu da bizi kazanmaya götüren en önemli şey.

-Kadın başkanı olan bir kulüpte olmanın avantajları var mı? Yönetimde gördüğün farklılıklar oluyor mu?
Burada çok naif bir yönetim anlayışı var, bu da kadın başkanı olan bir kulüpte oynamanın avantajı bence. Hatice Hanım’la maçlardan önce ve sonra mutlaka görüşüp konuşuyoruz. Her birimizle yakından ilgileniyor ve desteğini bizlere her zaman hissettiriyor. Tabi ki burada İdris Bey’in kadınlara ve bizlere olan desteğini de unutmamak lazım.

-Adam Voleybol 1.Lig’de yer aldığı ile sezonda play-off mücadelesi veriyor. Bu başarıyı bekliyor muydunuz?
Ligin bitmesine az kaldı ama evet Play-off’ları garantiledik diyebilirim. Evet, bu hedeflediğimiz ve beklediğimiz bir başarıydı. Şimdi önümüzdeki sürece odaklanacağız.

– Gaziantepli taraftarın ilgisini nasıl buluyorsun?
Covid-19’dan dolayı maçlarımızı seyircisiz olarak oynasak da dışarıda oldukça yoğun bir ilgi var.

-25 yaşındasın ve farklı kulüplerde forma giyme şansı buldun? Bu durum oyununa ne kattı?
Evet her kulüp ve her antrenör size mutlaka bir şeyler katar. Kendimi bu konuda hem oynadığım kulüpler açısından hem de çalıştığım antrenörler açısından şanslı buluyorum. Her biri farklı bir tecrübe ve deneyimdi benim için. Bunun da saha da faydasını alıyorum.

-Voleybol dışında nelerle ilgileniyorsun?
Kitaplarla aram iyidir. Voleybol dışında bol bol okumaya çalışıyorum.

-Instagramda mutfağa ilgili olduğunu görüyoruz? Yemek yapmayı seviyor musun?
Yeni evlendiğim için şu aralar mutfakla aram iyi diyebiliriz 🙂

-Örnek aldığın oyuncu var mı?
Joanna Wolosz ve Maja Oghjenovic’in her maçını izlemeye çalışıyorum.

-Yurt dışında oynamak ister misin?
Şu an için öyle bir düşüncem yok.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş