“Kulübümüzün ismini hak ettiği yerlere çıkaracağız”

Yeni sezonda TVF Kadınlar 2.Lig’de mücadele edecek olan Çan Gençlik Kale Spor, 2021-2022 sezonu hazırlıklarına başladı. Antrenör Halil İbrahim Kırmış yeni sezon öncesi Voleybolunsesi için değerlendirmelerde bulundu.

“Kulübümüzün ismini hak ettiği yerlere çıkaracağız”

Kulübün yeni sezon hedeflerinden bahseden tecrübeli antrenör Halil İbrahim Kırmış, “Çan Gençlik Kale Spor Kulübümüzü hak ettiği yerlere çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Bu amaç doğrultusunda takımımız bu sezon 19 yaş ortalaması olan genç bir takımla mücadele edecek. 14 kişilik kadromuzda bulunan 7 oyuncumuz altyapıdan yetiştirdiğimiz sporcular. 3 oyuncumuz ise Çan’lı olan başka takımlarda oynamış isimler. 4 oyuncumuz ise gençlerimize katkı verecek tecrübeli sporcularımız.”

Kırmış, öncelikli hedeflerinin kulübün sponsoru olan Kale Grubunu ve ilçeyi, altyapıdaki ve tecrübeli sporcularla en iyi şekilde temsil etmek ve başarıya ulaştırmak olduğunu söyledi.

Takımın transfer politikasından bahseden Kırmış, “Takımımız bundan sonraki süreçte mali disiplin ve hedeflerden taviz vermeden, özellikle bölgemiz gençlerini kötü alışkanlıklardan korumak; sağlıklı, mutlu, umutlu ve yetenekli gençlerimizi Türk voleyboluna kazandırmak için spora teşvik ederek altyapısını güçlendirmek istemektedir. Bu doğrultuda hem maddi hem de sportif faaliyetler anlamında sürdürülebilir ve istikrarlı bir büyümeyi hedeflemektedir. Bu yüzden genç ve gençlerimize model olabilecek tecrübeli sporcularımızı bir araya getirmek istedik. Transferlerimizi planladığımız sisteme uyacak oyunculardan seçtik” dedi.

17 Ekim’de ilk resmi maçlarına kadar 2 aylık bir hazırlık süreci olduklarını söyleyen antrenör Kırmış, “ Haftada 2 kere çift, diğer 4 gün ise tek antrenman olmak üzere 8 antrenman ile sezona hazırlanıyoruz. Eylül’ün son haftası ve Ekim’in ilk haftasında hazırlık maçlarımızı oynayacağız.”

2021-2022 Sezonu Kadrosu

Eylül Şimşek: 2000 doğumlu pasör voleybola İlbank’ta başladı. Kariyerinde Galatasaray, İstanbul BBSK ve Tunalı Spor formalarını giydi.

Nil Sahra Akın: 2006 doğumlu genç pasör voleybola Kale 1957’de başladı.

Sevilay Türkan: 2000 doğumlu pasör çaprazı kariyerinde Kale 1957, Çorum Voleybol ve Gölcük İhsaniye Spor formalarını giydi.

İclal Bircan: 2004 doğumlu pasör çaprazı voleybola Kale 1957’de başladı.

Sedef Ergin: 1993 doğumlu tecrübeli smaçör kariyerinde Kahraman Kazan Spor, Kayseri OSGB Spor ve Yeşil Bayramiç Spor formalarını giydi.

Müyesser Yılmaz: 2000 doğumlu smaçör kariyerinde Kale 1957, Çorum Voleybol ve Gölcük İhsaniye Spor formalarını giydi.

Simay Merdin: 2004 doğumlu smaçör voleybol Kale 1957’de başladı.

Ece Sezgin: 2008 doğumlu genç smaçör voleybola Kale 1957’de başladı.

Aleyna Şentürk: 1999 doğumlu orta oyuncu kariyerinde Balıkesir DSİ, Manisa Ataspor ve Çiftlikköy Belediyespor formalarını giydi.

Hacer Akman: 1998 doğumlu orta oyuncu kariyerinde Amasya Şehzadeler Spor, Çorum Voleybol ve Kastamonu Doğa Spor formalarını giydi.

Miray Merdin: 2004 doğumlu orta oyuncu voleybola Kale 1957’de başladı.

Nilay Küçüktekeli: 2006 doğumlu orta oyuncu voleybola Kale 1957’de başladı.

Kardelen Beceren: 1999 doğumlu libero kariyerinde Kale 1957, Biga Çiçeklidere Spor ve Ezine Spor formalarını giydi.

Kadriye Ergin: 2005 doğumlu libero voleybola Kale 1957’de başladı.

Teknik Kadro
Antrenör: Halil İbrahim Kırmış
Yardımcı Antrenör: İlhan Koyuncu
Yardımcı Antrenör: Recai Yılmas
Kondisyoner: Erdal Hüner
İstatistik Antrenörü: Ramazan Öztürk
Fizyoterapist: Furkan Yazan

Haberi Paylaş