Kupa Voley’de final günü

Erkekler AXA Sigorta Kupa Voley’de 2022’nin şampiyonu yarın oynanacak Arkas Spor – Galatasaray HDI Sigorta karşılaşması sonrası belli olacak.

Sivas Taha Akgül Spor Salonu’nda saat 15.00’de başlayacak olan mücadele TRT Spor Yıldız’da naklen yayınlanacak ve karşılaşmayı Ozan Çağı Sarıkaya ile Kadir Girente hakem ikilisi yönetecek. Kazananın gelecek sezon için CEV Kupası bileti alacağı karşılaşmada gözler; Arkas Spor’da Mirza Lagumdzija, Burutay Subaşı ve Nicholas Hoag’da, Galatasaray HDI Sigorta’da ise Armando Torres, Lukas Divis ve Vahit Emre Savaş’da olacak.

Arkas Spor’dan Mustafa Cengiz ve Galatasaray HDI Sigorta’dan Yasin Aydın, karşılaşma öncesi Türkiye Voleybol Federasyonu’na konuştu. Ziraat Bankkart ile oynadıkları karşılaşmada gülen tarafın kendileri olduğu için mutlu olduklarını söyleyen Mustafa Cengiz, “Takım olarak gayet iyi, güçlü bir şekilde ilerliyoruz. Takım ruhumuz, havamız gayet yerinde. Yarın final maçında bir diğer güçlü ekip Galatasaray HDI Sigorta ile karşılaşacağız. Onlar da iddialı elbette, buraya Spor Toto’yu yenerek geldiler. Finalde şanslarımızın eşit olduğunu düşünüyorum. Umarım hak eden kazanır. Kazanan tarafın da biz olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray HDI Sigorta takımı smaçörü Yasin Aydın ise: “Dün Spor Toto ile oynadığımız yarı final bizim için çok uzun, çok zorlu bir maç oldu. Antrenmanlarda iyi çalışmıştık, sonunu da biz getirdik. Spor Toto da çok iyi oynadı ama kazanan taraf biz olduk. Arkas Spor, sistemli oynayan, iyi bir takım. Finalde hiçbir şey belli olmaz, iki ekibin de %50 şansı var. İyi çalıştığımızı düşünüyorum. Finalde Arkas Spor’u yenip şampiyon olarak İstanbul’a dönmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Arkas Spor ve Galatasaray HDI Sigorta’nın AXA Sigorta Efeler Ligi’nde sezonun ilk yarısında karşılaştığı mücadeleyi sarı kırmızılılar 3-2, sezonun ikinci yarısında oynanan karşılaşmayı ise Arkas Spor 3-2 kazanmıştı.

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.