Kupa Voley’de kura çekimi tarihi belli oldu

AXA Sigorta Kupa Voley’de çeyrek final eşleşmeleri 30 Kasım 2021 Salı günü Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Ankara Merkez Ofisi’nde yapılacak kura çekimiyle belli olacak. Kura çekimi TVF Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklama:

“2021-2022 voleybol sezonu Axa Sigorta Kupa Voley kadınlar grup maçları 28-30 Eylül 2021 tarihlerinde oynanmış; gruplardaki sıra ile Türk Hava Yolları, PTT, Galatasaray HDI Sigorta, Eczacıbaşı Dynavit, Kuzeyboru ve Aydın B.Şehir Bld. takımları çeyrek finale yükselmişti.

Erkeklerde ise 01-03 Ekim 2021 tarihlerinde oynanan Axa Sigorta Kupa Voley grup maçları sonucunda gruplardaki sıra ile Galatasaray HDI Sigorta, Allpower Akü Cizre Bld.,  Arkas Spor, Yeni Kızıltepe Spor, Halkbank ve Spor Toto takımları çeyrek finale yükselmişti.

Axa Sigorta Kupa Voley Çeyrek Final (Kadınlar ve Erkekler) kura çekimi, 30 Kasım 2021 Salı günü Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Ankara Merkez Ofisinde saat 14:00’te yapılacaktır.

Kura çekimi, TVF’nin resmi YouTube kanalından canlı yayınlanacaktır.

Axa Sigorta Kupa Voley Çeyrek Final karşılaşmaları tek maç üzerinden oynanacaktır. Çatala seri başı olarak yerleştirilen erkeklerde Ziraat Bankkart ve Fenerbahçe HDI Sigorta ile kadınlarda Vakıfbank ve Fenerbahçe Opet takımları kendi eşleşmelerinin ev sahibi takımı olacaktır. Diğer eşleşmeler, Lig Etabı 1. devresini üst sırada bitiren takımların sahasında oynanacaktır.

Axa Sigorta Kupa Voley Çeyrek Final müsabakalarının erkeklerde 22/23/24 Aralık 2021, kadınlarda ise 05/06 veya 12/13 Ocak 2022 tarihlerinde oynatılması planlanmaktadır.
Ayrıca eşleşen takımların aralarında anlaşma sağlaması halinde müsabakalar (tarafların yazılı teklifi olması ve Federasyonumuzun uygun görmesi durumunda) takımların anlaştığı tarihlerde oynatılabilir.

İlgili kulüplerimize önemle duyurulur.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.