Kupa Voley’de son yarı finalist Türk Hava Yolları

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley’de çeyrek final karşılaşmaları bugün oynanan Türk Hava Yolları-Kuzeyboru maçıyla tamamlandı. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadelede Kuzeyboru’yu konuk eden Türk Hava Yolları; 25-16, 25-22 ve 25-13 sonuçlanan setlerle maçtan 3-0 galip ayrılarak adını yarı finale yazdırdı. Dörtlü finale yükselen Türk Hava Yolları’nın yarı finaldeki rakibi Vakıfbank olacak.

Mücadeleye Aslı Kalaç ve Şeyma Ercan’ın üst üste sayılarıyla hızlı başlayan Türk Hava Yolları, pasör Lauren Carlini’nin takımın bir diğer orta oyuncusu Bahar Tokyo Guidetti’yi de devreye sokmasıyla skoru 6-2’ye getirdi. Alesia Rykhliuk ile direnmeye çalışan rakibine Madison Kingdon’ın hücum, Aslı Kalaç’ın bloklarıyla karşılık veren ev sahibi ekip; 15-6’da farkı dokuza yükseltti. Set sonunda konuk ekip, Ezgi Akyaldız ile hücumda aktif olsa da avantajını koruyan Türk Hava Yolları, Polen Ünver’in sayısıyla seti 25-16 noktaladı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete Ivana Vanjak’ın hücumlarıyla başlayan Kuzeyboru’yu rakibinden yanıt Madison Kingdon’ın servis serisiyle geldi. Skoru 4-2’ye getiren Türk Hava Yolları, Alesia Rykhliuk un servisleri karşısında manşette sıkıntı yaşayınca 5-6 geriye düştü. Karşılıklı sayılara sahne olan bölümün ardından Madison Kingdon ile yeniden 12-10’da iki sayılık üstünlüğü sağlayan ev sahibi ekip, Kiera Van Ryk ve Şeyma Ercan’ın bloklarıyla farkı açarak skoru 16-11 yaptı. Annie Mitchem’un hücumlarıyla sayılar bulan Kuzeyboru set sonunda Ivana Vanjak’tan da skor desteği alınca 22-22’de fark bir sayıya düştü. Kiera Van Ryk ve Bahar Toksoy Guidetti ile sonuca giden Türk Hava Yolları, seti 225-22 alarak maçta durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü set Şeyma Ercan’ın blok ve hücumlarıyla Türk Hava Yolları adına hızlı başladı. Oyunun bu bölümünün ardından pasör Arelya Karasoy un servisleriyle seri yakalayan Aksaray ekibi, orta bölümde de yine pasörünün blok sayısıyla geri dönerek skoru 11-11’e getirdi. Kiera Van Ryk’ın hücumlarıyla rakibine mola aldıran Türk Hava Yolları 15-18’de yeniden farkı üçe çıkardı. Mola dönüşü Ivana Vanjak ile blokta Yasemin Yıldırım ile serviste etkili olan Kuzeyboru farkı 17-15’te ikiye indirse de Kiera Van Ryk’ın servisleri karşısında zorlandı ve Türk Hava Yolları skoru 19-15’e getirerek set sonuna avantajla girdi. Set sonunda üstünlüğünü sürdüren Türk Hava Yolları ilk sette olduğu gibi bir kez daha Polen Ünver ile sonuca giderek seti 25-19 maçı da 3-0 kazanarak yarı finale yükseldi.

Karşılaşmanın en skorer ismi takımına kazandırdığı 13 sayıyla Türk Hava Yolları’nın orta oyuncusu Aslı Kalaç oldu. Türk Hava Yolları’nda Kiera Van Ryk 12, Şeyma Ercan 10, Madison Kingdon 9 sayıyla skora katkı verdi. Kuzeyboru’da ise mücadeleyi Annie Mitchem 12, Alesia Rykhliuk 10, Ivana Vanjak 8 sayıyla tamamladı.

AXA Sigorta Kupa Voley dörtlü finallerinin tarihleri ve oynanacağı şehir henüz açıklanmadı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.