Kuzeyboru sezonu açtı

2020-2021 Misli.com Sultanlar Ligi’ni 11.sırada bitiren Aksaray ekibi Kuzeyboru, yeni sezon çalışmalarına baş antrenör Suphi Doğancı liderliğinde başladı. Yeni sezon için iddialı bir takım kuran Kuzeyboru’nun baş antrenörü Suphi Doğancı, sezon öncesi Voleybolun Sesi okurları için değerlendirmelerde bulundu.

Doğancı, “Öncelikle yeni sezona hafta başı resmi olarak başlamış oluyoruz. Gerçi biz, oyuncularımızla temmuz ayı boyunca uzaktan zoom aracılığıyla görüştük. Onlarla ön hazırlık yaptık. Bu süreci boş geçmedik. Sporcularımızın fiziksel olarak belli bir aşamada hazır olduklarını düşünüyoruz. Hem rutin sağlık kontrolleri hem de resmi sezon açılışı için pazar günü Aksaray’da buluştuk, bu hafta içinde sezon başlangıcımızı resmi olarak vermiş olduk.”

“Kadromuzda 15 oyuncumuz var ve bu rekabeti doğuracaktır”

Takıma bu sezon katılan yeni oyuncular ve oluşan kadro ilgili konuşan Doğancı, “Kadro yapımıza gelirsek hemen hemen her pozisyon için alternatifli bir kadro oluşturuldu. 15 tane oyuncumuz var. Dolayısıyla bu durum tabii ki rekabeti doğuracaktır. Biz de bunu istiyorduk. Zaten takımımızdaki en tecrübeli oyuncular Olesia Rykhliuk ve Hazal Selin Arifoğlu diyebiliriz. Takımımızda bulunan Matea Ikic şu an Hırvatistan Milli Takımı’nda. O da oldukça tecrübeli bir oyuncu. Ben açıkçası oyuncuları tecrübeli ve genç diye ayırt etmekten pek hoşlanmıyorum. Bazen çok genç bir oyuncudan hiç beklemediğiniz bir performans alabiliyorsunuz. Oldukça tecrübeli olması gereken bir oyuncudan, hiç beklemediğiniz reaksiyonları da görebiliyorsunuz. O yüzden benim için önemli olan kendi pozisyonlarında birbirleriyle yarışan ve iyi antrenman performansı gösteren ve bunu da maça yansıtan bir grup oluşturmaktı. Böyle bir grubumuz var. Oluşan takımdan hem yönetim hem ben şahsen memnunum. Bunun da maçlara olumlu yönde etki edeceğini umut ediyorum.”

“Yeni sezona hazırlanmak için turnuvalara katılacağız”

Doğancı, yeni sezon için geçirecekleri hazırlık süreci için ise, “Açıkçası ağustos ayı içerisinde farklı bir yerde takımı kampa götürmek gibi bir fikrimiz vardı. Sonra bundan vazgeçtik. Eylül ayı içerisinde hem İstanbul hem Ankara’da bazı turnuvalara katılacağız. Yani açıkçası ağustos ayı boyunca Aksaray’da çalışıp eylül ayında biraz müsabakalar için seyahat edeceğimizi öngörüyoruz. Zaten yapılan toplantı sonucu da Eylül ayın sonunda Türkiye Kupasına başlayacağımızı öğrendik. Birkaç turnuvaya katılıp Eylül ayı içerisinde kendimiz oraya hazırlamak istiyoruz.

“Avrupa kupalarına katılmak, kazanabilmek istiyoruz”

Son olarak yeni sezon hedeflerinden bahseden tecrübeli teknik adam, “Kulüp Sultanlar Ligi’ndeki ikinci sezonunu geçiriyor. Geçen sezon için 16 takımın katıldığı ligde Play-Off’a gidebilme veya o yarışın içerisinde kalabilme hedefi konmuştu. Ben devre arası ekibe katılmıştım. Ligde kaldık ama Play Off’a da katılamadık. Aradaki bölümde kendimizi bulduk. Tabii ki yeni sezon için Kuzeyboru Spor Kulübü hedeflerini büyütmek zorundaydı. Biz de bu sene 14 takımın katıldığı Sultanlar liginde Play Off’a katılmak, sonrasında da Avrupa kupalarına katılmak kazanabilmek istiyoruz. Ana hedefimiz bu. ”

2021-2022 sezonu Kuzeyboru Spor Kulübü Kadrosu

Arelya Karasoy: 1996 doğumlu pasör, 2020-2021 sezonunda transfer olduğu Kuzeyboru ile sözleşme yeniledi. Arelya Karasoy kariyerinde, Eczacıbaşı Vitra, Sarıyer Belediyespor, Beylikdüzü, Beşiktaş ve Aydın BBSK formalarını giydi.

Simay Gazi: 1999 doğumlu olan genç pasör Kuzeyboru’ya bu sezon Nevşehir Belediyespor’dan transfer oldu. Genç oyuncu daha önce Beşiktaş, Çanakkale Belediyespor ve Çan Gençlik Kale Spor formalarını giydi.

Olesia Rykhliuk: Takıma Galatasaray HDI Sigorta’dan transfer olan 1987 doğumlu Ukraynalı milli pasör çaprazı, daha önce ülkemizde Beşiktaş formasını da giymişti.

Elif Boran: Takımın yeni transferlerinden olan 1992 doğumlu pasör çaprazı, kariyerinde Çukurova Belediyespor, Çan Gençlik Kale, Yeşilyurt ve Nilüfer Belediyespor gibi takımların formalarını giydi.

Matea Ikic: 2019-2020 sezonunda takıma katılan 1989 doğumlu Hırvat smaçör kariyerine Kuzeyboru ile devam ediyor.

Ezgi Akyaldız: 1998 doğumlu smaçör Kuzeyboru ekibine yeni katılan isimlerden. Takıma Karayolları’ndan transfer olan Akyaldız kariyerinde Aydın BBSK ve Karşıyaka formalarını giydi.

Annie Mitchem: Kuzeyboru, geçtiğimiz sezon yüksek bir performans gösteren 1994 doğumlu Amerikalı smaçör ile sözleşme yeniledi.

Fulden Ural: 1991 doğumlu tecrübeli smaçör kariyerinde daha önce Nilüfer Belediyespor, Karayolları, Beşiktaş, Aydın BBSK ve Halkbank gibi takımların formalarını giydi.

Lianma Flores: 1990 doğumlu Kübalı smaçör geçen sezon Karşıyaka’da forma giydi.

Hazal Selin Arifoğlu: 1992 doğumlu tecrübeli orta oyuncu voleybol kariyerine Kuzeyboru ile devam ediyor. Arifoğlu, kariyerinde Galatasaray, Aydın BBSK, Nilüfer Belediyespor, Sarıyer Belediyespor ve Eczacıbaşı Vitra gibi takımların formalarını giydi.

Sabriye Dikmen: 1994 doğumlu orta oyuncu Kuzeyboru ile sözleşme yeniledi.

Yasemin Şahin Yıldırım: 1995 doğumlu orta oyuncu Kuzeyboru ekibine, Nilüfer Belediyespor’dan transfer oldu.

Hande Korkut: 1990 doğumlu orta oyuncu Kuzeyboru’nun yeni transferlerinden. Son olarak Aydın BBSK, Nilüfer Belediyespor, Beylikdüzü gibi takımlarda forma giyen Hande Korkut voleybol kariyerinde Kuzeyboru’da devam edecek.

Dilek Kınık: 2019-2020 sezonundan beri Kuzeyboru forması giyen 1995 doğumlu libero takımıyla sözleşme yenileyen oyunculardan biri.

Işıl Öz: 1998 doğumlu libero takıma Bolu Belediyespor’dan transfer oldu.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş