Lang Ping: Olimpiyatlarda 5-6 takımın altın madalya şansı var

Son Olimpiyat şampiyonu Çin kadın milli voleybol takımının başantrenörü Jenny Lang Ping, Xinhua sitesine verdiği röportajda kendi takımının çalışmaları ve rakip takımlar hakkında yorumlarda bulundu.

Ping: “Brezilya ve ABD Olimpiyatlarda her zaman çok yüksek bir seviyede oynuyorlar. Ancak aynı zamanda Avrupa takımları da oldukça iyi ve gün geçtikçe güçleniyorlar. İtalya ve Sırbistan 2016’da biraz genç bir kadroya sahipti ama şimdi tecrübeli oyuncuları var ve iki senede oldukça başarılı bir performans gösterdiler. Bence bu Olimpiyatlarda 5-6 takımın altın madalya kazanma şansı var.”

“Rakiplerimiz hakkında pek fazla şey bilemiyoruz, onların ne durumda olduklarını, oyun teknikleri ve taktiklerinin nasıl olacağını kestirmek zor, aynı zamanda birkaç tane oyuncu da bir anda Olimpiyatlarda parlayabilir. Takımları analiz etme şansımız pek olmayacak, bu yüzden sahada hızlı önlemler almalı ve ani değişikliklere hemen uyum sağlayabilmeliyiz.”

“Zhu Ting’in, her ne kadar kendisi kabul etmek istemese, de bir fenomen olduğunu düşünüyorum. Hareketlerinde koordineli, taktiksel zekası çok yüksek ve teknik bir kusuru yok, bu özellikleri fiziği ve boyuyla birleştiğinde onu mükemmel bir oyuncu yapıyor. Böyle bir yeteneğe takımda sahip olabilmek gerçekten çok nadirdir. Ne var ki, Olimpiyatlar herkes için yeni bir meydan okuma olacak, herkes onu çok iyi tanıyor, önceki maçlarını analiz edecekler ve Zhu’ya önlem alacaklardır. Umarım diğer oyuncularım bu durumda zor anlarda takıma destek verebilirler ve bunu telafi edebilirler.”

Kaynak: Sina Sports

Haberi Paylaş