Lider Halkbank 15’te 15 yaptı

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin on altıncı haftasında Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan karşılaşmada Halkbank; Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-0 mağlup ederek zirvedeki yerini korudu. Ligde oynadığı tüm maçları kazanan Halkbank, Afyon karşısında da 25-16, 25-20 ve 25-21 sonuçlanan setlerle galip gelerek üç puanın sahibi oldu.

Mavi beyazlı takımda maç sonu görüşlerini açıklayan Abdullah Çam, “İyi oyun ve galibiyet bizi mutlu etti.” diye konuştu. Rakibin son haftaların güçlü voleybol oynayan bir ekip olduğunu bildiklerini dile getiren Çam, “Biz de hafta boyu buna göre çalıştık. Atakta ve savunmada planımızı sahaya yansıttığımız için sonuç geldi. Emeklerimizin karşılığını aldığımız, camiamıza bir galibiyet daha armağan ettiğimiz için mutluyuz. Arkadaşlarımın ellerine sağlık. Onları ve teknik heyetimizi kutluyoruz.” dedi.

Karşılaşmanın en skorer isimleri takımlarına kazandırdıkları 12’şer sayıyla Halkbank’tan Fernando Hernandez ve Nicolas Bruno ile Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş’tan Yusuf Eken oldu.

Halkbank ANKARA: 3
Avşar MS Afyon Bld. YÜNTAŞ: 0
Salon: TVF Başkent
Hakemler: Erdal Sarıbaş, Engin Duman
Halkbank: Yiğit, Vigrass, Aslan, Bruno, Mustafa, Hernandez (Volkan-L, Caner-L, Abdullah, Efe)
Avşar M.S. Afyon Bld.: Kadir, Mehmet, Yusuf, Cansın, Mbativou, Mejias (Çağatay-L, Ekrem-L, Umut, Yiğit)
Setler: 25-16, 25-20, 25-21
Süre: 1 saat 21 dakika (26, 28, 27)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.