Lider VakıfBank, evinde net skorla kazandı

Misli.com Sultanlar Ligi’nin 22. hafta maçında VakıfBank ile Türk Hava Yolları karşı karşıya geldi. Vakıfbank Spor Sarayı’nda Türk Hava Yolları’nı ağırlayan sarı siyahlılar; mücadeleden 25-20, 25-15 ve 25-20 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrıldı. Üç puanı hanesine yazdıran VakıfBank, ligde puanını 59’a yükselterek liderliğini korudu.

İlk sete Isabelle Haak ve Gabi Guimaraes’in hücumlarıyla 2-0 önde başlayan VakıfBank, setin orta bölümüne doğru gidilirken Kübra Çalışkan’ın servis serisinde arayı açarak skoru 9-5’e getirdi. Setin bu bölümünün ardından beş sayıya yükselen fark sonrası Türk Hava Yolları blokları karşısında sıkıntı yaşayan VakıfBank’tan üst üste hücum hataları geldi. 14-13’ün ardından bu kez Kübra Çalışkan’ın blok sayısıyla yeniden arayı açan sarı siyahlılar, konuk ekibin Hanna Orthmann ve Madison Kingdon ile bulduğu sayılar karşısında Isabelle Haak ve Zehra Güneş ile sonuca gidip seti 25-19 alarak maçta 1-0 öne geçti.

İkinci set iki takımın da hücumda ve serviste hata ağırlıklı bir oyun ortaya koymasıyla dengeli başladı. Zehra Güneş’in blok sayısıyla 8-7’de öne geçen VakıfBank, Gabi Guimaraes ve Isabelle Haak’ın hücumlarıyla arayı açarak skoru 10-7’ye getirdi. Kiera Van Ryk ve Hanna Orthmann’ın hücumlarıyla geri dönmek isteyen Türk Hava Yolları, 12-10’da farkı ikiye indirdi. Set sonuna yaklaşılırken Kübra Çalışkan’ın üst üste bloklarıyla avantajı eline alan ev sahibi ekip, set sonunda Kübra’nın bu kez serviste seri yakalamasıyla 21-13’te sekiz sayılık farkı buldu. Set sonunda da oyuna hakim taraf olan VakıfBank, seti 25-15 alarak maçta durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sete Gabi Guimaraes’in blok sayısıyla başlayan VakıfBank, hem ortadan hem de köşelerden hücum sayıları bulan rakibi karşısında Kübra Çalışkan’ın blok sayısıyla 5-4’te öne geçti. Hanna Orthmann’ı bloğuyla rakibine karşılık veren Türk Hava Yolları, set ortasında Kiera Van Ryk’ın hücum ve blok sayılarıyla üstünlüğünü koruyarak skoru 10-11’de getirdi. Setin bu bölümünde Gabi Guimaraes’in servis serisinde Zehra Güneş’in üst üste bloklarıyla oyuna ağırlığını koyan sarı siyahlılar, 14-11’de üç sayılık üstünlüğü yakaladı. Türk Hava Yolları; Kiera Van Ryk’ın hücumlarıyla dirense de ev sahibi ekip, Gabi Guimaraes’in blok sayısıyla farkı 18-14’te dört sayıya çıkardı. Set sonunda Meryem Boz’un blok ve servisleriyle arayı açan VakıfBank, seti Meryem’in hücum sayısıyla 25-20 alarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu takımına kazandırdığı 15 sayıyla Türk Hava Yolları’ndan Kiera Van Ryk oldu. Türk Hava Yolları’nda mücadeleyi Hanna Orthmann 7, Aslı Kalaç 5, Madison Kingdon 3 sayıyla tamamladı.

Vakıfbank’ta Gabi Guimaraes 14, Kübra Çalışkan 9 sayıyla galibiyette etkili oldu. Sarı siyahlılarda Isabelle Haak ve Zehra Güneş 7’şer, Michelle Bartsch-Hackley 5, Meryem Boz 4 sayıyla skora katkı verdi.

VAKIFBANK – TÜRK HAVA YOLLARI: 3-0 

SALON: VakıfBank Spor Sarayı

HAKEMLER: Erol Akbulut, Ebru Kaya

VAKIFBANK: Cansu Özbay 2, Gabi 14, Zehra Güneş 7, Isabelle Haak 7, Michelle Bartsch-Hackley 5, Kübra Akman 9, Ayça Aykaç (L), Buket Gülübay, Meryem Boz 4

THY: Şeyma Ercan, Bahar Toksoy Guidetti 2, Lauren Carlini 1, Madison Kingdon 3, Aslı Kalaç 5, Kiera Van Ryk 15, Ceren Önal (L), Hanna Orthmann 7, Polen Ünver 1, Ada Germen, İrem Cor

SETLER: 25-20, 25-15, 25-20

SET SÜRELERİ: 84 dakika (28′, 27′, 29′)

Maçın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.