Ligde finalin adı konuyor

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Halkbank ile Arkas Spor arasında oynanacak play-off yarı final üçüncü maçı ile lig finaline yükselecek ikinci takım belli olacak. Birer galibiyeti bulunan iki ekibi karşı karşıya getirecek müsabaka yarın (24 Nisan, Pazar) Başkent Voleybol Salonu’nda yapılacak ve saat 17:00’de başlayacak. Maç, TRT Spor Yıldız’dan canlı olarak yayınlanacak. Ligde ilk finalist, Fenerbahçe HDI Sigorta’yı 2-0’la geçen Ziraat Bankkart olmuştu.

Maçın hazırlıklarını tamamlayan Halkbank takımı maç saatini beklemeye başladı. Başkent ekibinin milli oyuncusu Oğuzhan Karasu, sezon boyu verilen emeğin, dökülen terin karşılığının alınacağı bir süreçte olduklarını söyledi. “Sözün bitti yerdeyiz” diyen Karasu, “Çıkıp oynayacağız. Terimizin son damlasına kadar sahada efor sarf edeceğiz. Herkesin bu emeğe, tere saygı duymasını özellikle istiyoruz. Bize inanan Halkbank ailesini destek olmaları salona bekliyoruz” diye konuştu.

Play-Off yarı final turunda iki ekibin de birer galibiyet aldığını, son maçı kazanarak finale yükselmeyi hedeflediklerini belirten Arkas Spor Basın Sözcüsü Uğur Özden, “İyi konsantre olan, daha az hata yapan ekip şampiyonluk yarışına devam edecek. Son sayıya kadar mücadele ederek İzmir’e finale çıkmış olarak dönmek istiyoruz. Ekibimize güvenimiz tam” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.