Lila Şengün ve Sude Hacımustafaoğlu şampiyonluğu değerlendirdi

Bosna Hersek ve Hırvatistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 19 Yaş Altı Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda, finalde Sırbistan’ı 3-2 yenerek şampiyon olan Genç Kız Voleybol Milli Takımı oyuncularından Lila Şengün ve Sude Hacımustafaoğlu, karşılaşmanın ardından şampiyonluğu değerlendirdi.

U19 Genç Kız Milli Takım pasörü Lila Şengün: Avrupa şampiyonu olmak çok güzel bir duygu. Kulüpler düzeyinde daha önce şampiyonluklar yaşamıştım ama milli takım formasıyla bu duyguları yaşamak çok farklı. Takım halinde çok çalıştık. Tüm takım arkadaşlarıma ve teknik ekibimize teşekkür ediyorum. Her şeyden önce aile olabilmeyi başardık. Bizim için en önemli olan şeylerden bir tanesi buydu. Milli takımla ilk kez mücadele ettiğim Kosava’daki Balkan Şampiyonası’nın ardından Avrupa Şampiyonası’nda da ‘En İyi Pasör’ ödülünün sahibi olmak benim adıma gurur verici. Umuyorum ki, milli takım ile önümüzdeki turnuvalarda çok daha büyük başarılara imza atacağız.

U19 Genç Kız Milli Takım smaçörü Sude Hacımustafaoğlu: Uzun yıllardır Avrupa şampiyonluğunu yaşamak istiyorduk ancak bir türlü başaramamıştık. Bu yıl ise hak ettiğimiz bir şampiyonluğu aldığımızı düşünüyorum. Çok mutluyuz. Koronavirüs salgını nedeniyle voleybola uzun bir süre ara vermiş olsakta turnuvaya çok ciddi ve iyi bir şekilde hazırlandık. İyi konsantre olduk. Tüm takım arkadaşlarıma ve teknik ekibimize teşekkür ediyorum.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.