Madison ile yola devam

2021-2022 sezonu için hazırlıklara başlayan Türk Hava Yolları Spor Kulübü, iç transferde 1993 doğumlu başarılı smaçör Madison Kingdon Rishel ile yeniden anlaştığını açıkladı.

Madison Kingdon Rishel transferiyle ilgili “Türk Hava Yolları ile yeniden anlaştığım için çok mutluyum. Bu sezon iniş-çıkışlarımız oldu ama hedeflerimize ulaşmayı başardık, aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazandık. Bu yüzden, takımımla ve tüm sezon boyunca ettiğimiz mücadeleyle gurur duyuyorum. Önümüzdeki sezon Türk Hava Yolları’nda geçirdiğim son iki sezonun üzerine koyarak devam etmeyi dört gözle bekliyorum. Bu takım kısa sürede çok şey başardı ve gelecek sezon Sultanlar Ligi ve Şampiyonlar Ligi’nde neler yapabileceğimizi görmek için heyecanlıyım.” dedi.

Daha önce Azerbaycan, Kore ve Çin liglerinde görev alan Madison, 1993 doğumlu ve 185 cm boyunda. 307 cm smaç, 298 cm blok yüksekliğine sahip olan ABD’li smaçör, 3 yıl önce Kore Ligi’nde Hwaseong Industrial Bank Korea Altosv forması giydiği sezonda, takımının Suwon Hyundai Engineering & Construction Hillstate karşısında 3-2 galibiyetle tamamladığı maçta, Hwaseong hanesine tam 57 sayı kazandırarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 2019-2020 sezonundan bu yana Türk Hava Yolları forması giyen başarılı smaçör, Türk Hava Yolları’nın 2019 ve 2020 yıllarında Balkan Kupası’nı kazanmasında ve 2021-2022 sezonu için Şampiyonlar Ligi vizesi almasında büyük rol sahibiydi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.