Marcello Abbondanza ile yola devam

Türk Hava Yolları Spor Kulübü deneyimli İtalyan antrenör Marcello Abbondanza ile resmi olarak yeniden anlaştığını duyurdu.

Misli.com Sultanlar Ligi’nin başarılı ve iddialı ekiplerinden Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki sezon için başantrenörü belli oldu.  2019 yılının Kasım ayından bu yana Türk Hava Yolları’nda görev alan ve daha önce Bergamo, Scavolini Pesaro, Fenerbahçe, Villa Cortese, Rabita Baku, Chemik Police kulüplerinde çalışmış olan 1970 doğumlu deneyimli çalıştırıcı Marcello Abbondanza ile yeniden anlaşıldı.

Türk Hava Yolları’nın 2020 Balkan Şampiyonu olmasında ve Sultanlar Ligi’ni ilk dört takım arasında tamamlamasında büyük katkı sağlayan Marcello Abbondanza’nın kariyerinde, Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, İtalya Kupası Şampiyonluğu, Polonya Kupası Şampiyonluğu, Polonya Ligi Şampiyonluğu, CEV Kupası Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Türkiye Ligi Şampiyonluğu gibi çok sayıda başarı bulunuyor.

Abbondanza, 2000-2005 yıllarında İtalya, 2011-2014 yıllarında Bulgaristan ve 2017-2018 yıllarında Kanada A Milli Kadın Voleybol takımlarını çalıştırdı ve birçok önemli turnuvada altın, gümüş ve bronz madalya elde etti.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, transfer ile ilgili olarak, “Sezonun bitimine çok az bir süre kaldı. Transfer sürecimize başantrenörümüz ile başladık. Takımımızın hedefleri her sezon büyüyor. Kulübümüz bu sezon, tarihinde ilk kez Sultanlar Ligi’ni ilk dört takım arasında tamamladı. Bu kadar değerli bir ligde, yeni bir oluşum olmamıza rağmen, böylesine kısa süre içinde bu denli büyük bir başarı yakalamış olmak çok önemli. Marcello’nun bu sezon elde ettiğimiz başarıda payının büyük olduğuna inanıyorum. Kendisi tecrübeli ve voleybolu iyi bilen bir antrenör. Umarım hepimiz için hedeflerimize ulaştığımız, sağlık ve başarı dolu bir sezon olur.” dedi.

Marcello Abbondanza ise, “Sezon henüz sona ermediği için takım olarak ligi nerede tamamlayacağımızı bilmiyoruz. En iyi yerde bitirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Türk Hava Yolları ile yeniden anlaştığım için mutluyum. Daha fazlasını elde etmek için çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.