Maret Grothues davayı kazandı

Ülkemizde Aydın Büyükşehir Belediyesi forması giyen Hollanda milli takımının kaptanı Maret Grothues, eski takımı Polonya’dan Chemik Police’e karşı olan davayı kazandı. 2017-2018 yılında Chemik Police ile anlaşan Grothues, kulübün mali sorumluluklarını yerine getirmemesi sebebiyle Aralık 2017’de sözleşmesini feshetmişti.

Kendisine ödenmesi gereken parayı alabilmek için Grothues hukuki yollara başvurdu ve ilk olarak CEV’den ilk derece, ardından FIVB Mahkemesine ilk itiraz ve son olarak da Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) nihai itirazını götürdü. Bu dava CAS’ın, bir voleybol oyuncusu ile kulüp arasındaki bir davada FIVB Mahkemesine karşı temyiz ile karar verdiği ilk dava oldu.

Ekim 2020’de CAS, Grothues’in sözleşmeyi haklı olarak feshettiğine ve kendisine tazminat, faizler ve yasal ücretlerin ödenmesi gerektiğinde karar kıldı. Ödenmesi gereken para miktarının tamamı CAS’ın web sitesinde yayınlanacak.

Grothues ise davanın sonucuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bu karar davamda haklı olduğumu ve kendi haklarımı savunmakla doğru bir iş yaptığımı kanıtlar nitelikte. Aynı zamanda tüm oyunculara bir mesajım var: Asla pes etmeyin, doğru bir temsilci ve hukuk ekibiyle güvende olacaksınız.”

Haberi Paylaş