Mazzanti: “VNL finallerini istiyoruz”

İtalya Kadın Milli Takımı, yoğun geçen ligin bitmesinin hemen ardından çalışmalara başladı. Zorlu geçen lig final serisinin ardından oyuncular için nefes almaya zaman yok ve takımın baş antrenörü Davide Mazzanti’nin karşısındaki ilk sorun da bu. Ancak Mazzanti, bu durumu bir bahane olarak görmüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mazzanti’nin görüşleri şu şekilde:

“VNL’de hemen iyi sonuçlar almaya başlamak istiyoruz çünkü finallere çıkmamız gerekiyor. Sıralama, Olimpiyat kotası için çok önemli hale geldi. Bu yüzden yapmamız gereken şey ilk andan itibaren olabildiğince rekabetçi olmak. Şu anda sporcuların kondisyon konusu karışık, çoğu sporcunun fiziksel olarak toparlanmaya ihtiyacı var. Tüm yaz boyunca ideal koşulları sağlamak yerine, sahaya o an olabilecek en iyi takımı koymaya odaklanmalıyız. Ağustos ayına geldiğimizde tüm sporcuların Dünya Şampiyonası’na tamamen hazır olduğuna da emin olmalıyız. Sporcuların kulüp takımlarıyla yakın zamanda oynadıkları maçlar dışında da yönetilmesi gereken bir yoğunluk var. Geçen yaz, sporcular Olimpiyatlarda ve Avrupa Şampiyonası’nda çok fazla vakit geçirdiler ve nefes alınacak kısa bir zamanın bile olmaması çok zor.”

Sözlerine İtalya Kadınlar Ligi: Serie A Femminile’nin son sezonunun bu kadar çekişmeli geçmesinin milli takıma da dahil olan sporcular için en iyi antrenman olduğunu ekleyen başarılı antrenör, milli takımının yıldızı Paola Egonu’nun Vakıfbank’a transferine de değindi: “O, yeni sezonda İtalya Ligi’nde olmayacak. Mücadele etmeye ihtiyaç her zaman vardır ve bu da onun çok istediği şey, ona yararlı olacak. Bu tarz şeyler sizi geliştirir.”

Kaynak: volleynews.it

Haberi Paylaş

Comments are closed.