Megan Courtney Imoco’da

Namağlup tamamladığı sezonu ülkesinde ve Avrupa’da zirvede tamamlamayı başaran Imoco Volley Conegliano, transfer çalışmalarına hız verdi. McKenzie Adams’ın Eczacıbaşı VitrA ile anlaşmasının ve Kimberly Hill’in kariyerine ara vereceğini açıklamasının ardından, Imoco, ABD’li oyuncularının yerini bir başka ABD’li ile doldurdu ve Megan Courtney’i kadrosuna kattığını açıkladı.

Ülkemizde daha önce Çanakkale Belediyespor forması da giymiş Courtney, geçtiğimiz sezon Savino Del Bene Scandicci’nin kadrosundaydı.

Courtney transferinin ardından sonra ilk açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bu benim İtalya’daki dördüncü sezonum olacak, ülkenizde yaşamayı çok seviyorum ve hem çevreyi hem de ligi iyi biliyorum. İtalya Ligi tartışmasız dünyanın en iyi ligi, her maçın ayrı bir zorluğu var ve tüm takımlar oldukça iyi, her takımda yüksek seviyede oyuncular var ve çok güçlü mücadeleler oluyor. Böylesine mücadeleci bir ligde kendimi deneyebildiğim için çok mutluyum ve daha fazlasını isteyemezdim, ayrıca bunu Imoco gibi çok iyi bir kulüpte yapacak olmak benim için büyük bir gurur.”

Haberi Paylaş