Melissa Vargas’ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık işlemleri tamamlandı

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun, Fenerbahçe Opet’in Kübalı oyuncusu Melissa Teresa Vargas Abreu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını alması konusunda yapmış olduğu başvuru onaylandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Melissa Vargas’a TC Kimlik Kartı’nı takdim etti.

Erdoğan’ın Vahdettin Köşkü’ndeki makamında gerçekleşen kabul organizasyonuna, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, geçirmiş olduğu covid-19 rahatsızlığı nedeniyle karantina sürecinin devam etmesi sebebiyle katılamadı. Kabul organizasyonunda, Türkiye Voleybol Federasyonu’nu, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar temsil etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın hastalık konusuna yakın ilgi alaka göstererek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Erdoğan görüşmede, voleybolun destekçisi olduğunu ve her zaman voleybola destek vereceğini de iletti. Ayrıca Milli Takım organizasyonları başlamadan önce Milli Takım oyuncularının tamamının covid-19 aşılarının yapılacağının da müjdesini verdi.

T.C. Vatandaşlığı’na geçme işlemleri tamamlandığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Melissa Vargas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, kendisine duyulan güvenden mutlu olduğunu, A Milli Kadın Voleybol Milli Takımı formasını giymek için sabırsızlandığını ve Türk Milli Takımı için elinden gelenin en iyisini yapacağını ifade etti.

Törende Fenerbahçe Spor Kulübü’nü temsilen Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt da yer alırken, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından ‘Son 10 Yılın En İyi 100 Oyuncusu’ listesine seçilen Fenerbahçe Opet’in milli oyuncuları Eda Erdem Dündar ve Naz Aydemir Akyol’u da Recep Tayyip Erdoğan kutladı. Milli oyuncular da 2021 voleybol yılında kendilerini zorlu bir milli takım dönemi beklediğini, Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyatları ve Avrupa Şampiyonası’nı organizasyonlarında ülkemize yakışır sonuçlar alacaklarını belirttiler.

Milli sporcuların konuşmasının ardından Erdoğan, Milli Takım organizasyonları öncesi A Milli Kadın Voleybol Takımı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelmeyi arzu ettiğini belirtti.

A Milli Erkek Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Nedim Özbey ise geçtiğimiz ocak ayında İspanya’da yaşadığı rahatsızlık sonrası kendisiyle yakından ilgilenen, ambulans uçakla Türkiye’ye gelmesini sağlayan ve sonrasındaki tedavisinde de her zaman destek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Tören, Melissa Vargas’ın Erdoğan’a kendi adının yazılı olduğu A Milli Takım formasını takdim etmesiyle sona erdi.

Organizasyon sonrası Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Melissa Vargas’ın Türk vatandaşlığı almasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Uzun süredir uğraştığımız bir konuydu. Son 3 sezondur ülkemizde başarıyla forma giyen Melissa Vargas artık Türk vatandaşlığına geçmiş bulunmakta. Kendisinin en büyük hayali A Milli Takım formasını bir an önce giyebilmek. Türk voleybolu ve Türk sporu adına hayırlı olsun.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, konuyu kendisine ilettiğimiz andan itibaren bizlerle çok yakından ilgilendi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a her konuda olduğu gibi Vargas’ın Türk vatandaşlığına geçmesi konusunda verdiği destek için teşekkürlerimi iletiyorum.Vatandaşlık işlemleri süreci boyunca bizlere destekte bulunan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç’a ve bu süreçte emeği bulunan herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.