Michal Kubiak’tan milli takıma veda

Polonya Erkek Milli Takımı’nın kaptanı Michal Kubiak, kişisel Instagram hesabından paylaştığı bir gönderiyle Milli Takım kariyerini noktaladığını açıkladı. Gönderisine eklediği uzun açıklamaya eşine ve ailesine evden uzak kaldığı günler boyunca verdikleri destek için teşekkür ederek başlayan Kubiak; devamında taraftarlara, Polonya Voleybol Federasyonu’na ve teknik ekibe de teşekkür etti.

Takım arkadaşlarına ise “8 yıl boyunca kaptanınız olmak bir onurdu. Mükemmel olmadığımı biliyorum ama her zaman kazanmak için elimden gelenin en iyisini yaptım. Umarım olimpiyatın zirvesine erişirsiniz ve oraya eriştiğinizde, çünkü bunu başaracağınızı biliyorum, eski dostunuzu ve artık gerçekleştiremeyeceği hayalini unutmayın. Size inanıyorum, Paris sizindir.” sözleriyle seslenen başarılı sporcu, sözlerini milli takımı bıraksa da bir süre daha kulüp kariyerine devam edeceğini, belki de Polonya’da oynayarak taraftarlarına yüz yüze veda edebileceğini söyleyerek sonlandırdı.

Polonya Voleybol Federasyonu da resmi Instagram hesabında paylaştığı bir gönderide: “Michal, beyaz kırmızı renkler için oynadığın her maça yüreğini koyduğun için teşekkürler. Sen gerçek bir savaşçısın!” sözleriyle kaptanına veda etti.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.