Minas şampiyonluğa yürüyor: MVP Neriman Özsoy

Brezilya Kadınlar Süper Ligi’nde (Superliga) final heyecanı devam ediyor. Itambe Minas ve Dentil Praia arasında oynanan final serisinin ilk maçı, dün (22 Nisan) tamamlandı. Sahada adeta Neriman Özsoy şov vardı: Türk smaçör 19 sayıyla en skorer oyuncu oldu ve Maçın Oyuncusu (MVP) seçilerek Viva Volei ödülünü aldı. Neriman’ın bu önemli katkısıyla Itambe Minas; rakibini 25-18, 25-22, 22-25 ve 25-22’lik setlerle 3-1 yenmeyi başararak final serisinde avantajı ele geçirdi.

“En iyi voleybolumuz sergilemenin tam zamanı”

Neriman, maçla ilgili düşüncelerini: “Sahadaki en iyi oyuncu ödülünü (Viva Volei) kazanmış olduğum için çok mutluyum ama benim hedefim bu değil. Ben takımımın zaferini istiyorum ve benim için en önemli şey bu. Bugün finallerin birinci maçıydı ve çok iyi bir voleybol oynadık. Bu maçı izleyen herkesin çok memnun kaldığını düşünüyorum. En iyi voleybolumuzu sergilemenin tam zamanı.” sözleriyle ifade etti.

Minas’ın galibiyetine bir diğer önemli katkı da Brezilyalı yıldız orta oyuncu Thaisa’dan geldi. Thaisa: “Bu büyük bir zaferdi ancak hâlâ çok mücadele etmemiz gerekeceğini biliyoruz. Çok mutluyuz ama biliyoruz ki sonraki maç daha da zor olacak ve orada daha fazlasına ihtiyacımız olacak.” şeklinde konuştu.

Takımın İtalyan koçu Nicola Negro ise oyuncularını özellikle blok ve defanstaki performanslarından dolayı tebrik ederek harika bir maç oynadıklarını söyledi ve: “Unutmamalıyız ki hiçbir şey garanti değil. Sakin olalım, çünkü yarından itibaren ikinci maça konsantre olmaya başlamalıyız.” sözleriyle sonraki maça hazırlandıklarını işaret etti.

İkinci maç 29 Nisan Cuma günü oynanacak

Kadınlar Superlega final serisinde ikinci maç, 29 Nisan Cuma günü oynanacak. Itambe Minas, bu maçı da kazanması halinde Superliga’da arka arkaya üçüncü şampiyonluğunu elde etmiş olacak. Maçı Dentil Praia’nın kazanması halinde ise şampiyonu 3 Mayıs tarihinde oynanacak üçüncü maç belirleyecek.

Haberi Paylaş

Comments are closed.