Monza artık saygı duyulan bir takım

İtalya Kadınlar Ligi: Serie A Femminile’nin ekiplerinden, geçtiğimiz sezon finale çıkma başarısı gösteren Vero Voley Monza’nın antrenörü Marco Gaspari, takımının başarısı ve gelecek sezon için hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Elde ettikleri başarının takımdaki herkesin ortak çabası sonucu olduğunu: “Eğer insan gücünüz eksikse, bir sonuç almak zordur. Biz hep birlikte çalıştık ve mücadelemize kendi özümüzü yansıtıp imzamızı atmaya çaba gösterdik.” sözleriyle ifade eden başarılı antrenör, sözlerine: “İtalya Ligi dünyada devamlı başarı sağlamak için en zor lig ve bizim için bu sezon daha da zordu. Yepyeni bir takımla sezona başlayıp sonra da sakatlıklarla mücadele etmek zorunda kaldık.” şeklinde devam etti.

Bu zorluklar tabii ki sezon boyunca takımın başarısına da yansıdı. Örneğin takım, İtalya Kupası’nın çeyrek finalinde elendi. Ancak Gaspari’ye göre bu yenilgi bir dönüm noktası oldu: “Takım hiçbir zaman bahane üretmedi, İtalya Kupası’nda elendiğimizde bile. Tam tersine, bu bir dönüm noktası oldu, çünkü bu sezon daha da hırslanıp bir adım ileri atmamızı sağladı.”

Başarılı koç, İtalya Ligi’nde gösterdikleri başarıyla ilgili ise: “Çok az kişi ligde sona gitmek için yeterli olduğumuzu düşünüyordu. Yaptığımız şey tüm beklentilerin ötesinde, harika bir şeydi. İşin sonunda şampiyonluğu ligin en kuvvetli takımı kazandı, ama ben takımımın imrenilecek bir oyun oynamasıyla, seyircileri heyecanlandırıp eğlendirebilmesiyle gurur duyuyorum.” sözlerini kullandı.

Başarının tadına bakan Vero Volley Monza’nın, bundan sonraki süreçte de durmaya niyeti yok. Gaspari’ye göre kulübün amacı her zaman ileriye gitmek: “Vero Volley son yıllardaki büyümesinin hakkını verdi ve bu büyümeye katkı verebilmiş olduğum için çok mutluyum. Monza, ligin baş karakterlerinden birisi olacak. Şimdi rakiplerinin saygısının tadını çıkarıyor, önceden hiç olmadığı kadar.”

Kaynak: volleynews.it

Haberi Paylaş

Comments are closed.