MVP Wilfredo Leon: “Kendimi her zaman bir lider gibi hissettim”

Atanasijevic’in yokluğu nedeniyle Sir Safety Conad Perugia’nın kendisini yeniden keşfetmek zorunda kaldığı ve tie-break sonucu kazanılan Süper Kupa şampiyonluğundaki en önemli isim Wilfredo Leon, artık takımın sahadaki lideri. Kupa finalindeki bariz MVP ödülünün yanında, takım arkadaşlarının davranışları da bu liderliğin ne kadar iyi ve başarılı olduğunu gösterir nitelikte. Küba asıllı Polonyalı yıldız oyuncu Volley News’e maç sonrası açıklamalarda bulunurken, “Kendimi hayatım boyunca her zaman bir lider gibi hissettim, kaybettiğimizde bile öyleydim, çünkü en zor anlarda bile bu özelliğini korumalısın.” ifadelerini kullandı.

“İşler iyi gitmiyorken çocuklara “Hadi devam edelim, size inanıyorum!” dedim. Hepimiz genciz ve hatalar yapabiliriz ancak önemli olan aynı şeyi düşünmek ve antrenmanlarda yaptığımızı maça taşımak, bu gece olan da tam olarak buydu.”

“Bizim için bu galibiyet çok önemliydi, uzun bir aradan sonra bu başarı ile başlamak sıkı çalışan genç bir takıma fazlasıyla güven veriyor. Bence iyi oynadık ve harika bir şov çıkardık, çok mutluyum ve bu başarıyı desteklerini bizden hiç esirgemeyen tüm taraftarlarımıza armağan ediyorum.”

kaynak: volleynews.it

Haberi Paylaş

Comments are closed.