Naz Aydemir Akyol’dan milli takıma veda

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın ve Fenerbahçe Opet’in başarılı pasörü Naz Aydemir Akyol, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla milli takım kariyerini noktaladığını açıkladı.

2004 yılından itibaren sürdürdüğü 17 senelik milli takım kariyerine unutulmaz başarılar ve birçok bireysel ödül sığdıran Naz, 2007 Yıldız Kızlar Dünya Voleybol Şampiyonası’nda gümüş madalya alarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren takımının kaptanlığını yapmış, genç milli takımla ise 2008 Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda 3.’lüğe ulaşarak turnuvanın En Değerli Oyuncusu (MVP) seçilmişti.

Filenin Sultanları’nın unutulmaz başarılarında önemli rol oynayan Naz Aydemir Akyol, A Milli Kadın Voleybol takımımızla 2012 Londra ve 2020 Tokyo Olimpiyatlarına katılma başarısı da göstermişti. 2017 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda bronz, 2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’da gümüş madalya kazanan milli takımımıza katkı sunan Naz; son olarak 2021 Milletler Ligi’nde de bronz madalyaya uzanan Filenin Sultanları’nın pasörlüğünü yaptı. Türk voleybolunun efsane pasörünün kariyerinde ayrıca 2009 ve 2013 yıllarında Akdeniz Oyunları ikinciliği, 2012 World Grand Prix üçüncülüğü, 2015 Avrupa Oyunları şampiyonluğu, 2009 ve 2011 Avrupa Altın Ligi ikinciliği, 2010 Avrupa Altın Ligi üçüncülüğü, 2015 Montreux Volley Masters şampiyonluğu bulunuyor.

Naz Aydemir Akyol’un milli takıma veda ettiği yazısı:

“Birlikte geçirdiğimiz çok zor bir yılın son dakikalarına girerken, tüm kalbimle, ülkemiz ve tüm dünyamız için sağlık, eşit yaşam ve eğitim hakkı, çocuklarımız için umut dolu bir dünya diliyorum.

2022’ye sayılı dakikalar kala, kendi spor hayatımla ilgili bir bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedim.

Benim için 2004 yılından bu yana çok büyük gururla taşıdığım Milli formama artık veda vakti. 17 sene oyunca çalışma fırsatı bulduğum Federasyon Başkanları ve yöneticilerime, teknik ekip, sağlık ekibi ve gururla formayı birlikte terlettiğim takım arkadaşlarıma; Pamir’in doğumundan sonra bana her türlü imkanı ve kolaylığı sağlayan Sayın Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ ve Yönetim Kurulu’na ve her maçımızda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Türk halkına her şey için çok teşekkür ederim.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.