Nedim Özbey ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi

İspanya’nın Las Palmas kentinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Galatasaray HDI Sigorta Başantrenörü Nedim Özbey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

İspanya’nın Kanarya Adaları’nda bulunan Las Palmas kentinden getirilen Özbey, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ambulansla alınarak Üsküdar’daki özel bir hastaneye götürüldü.

Aynı zamanda A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın başantrenörlüğünü de yürüten 65 yaşındaki Nedim Özbey, 16 Aralık akşamında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nedim Özbey’in, sağlık durumunun tarifeli uçağa binmesinin risk barındırması nedeniyle Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmesi talimatını vermişti.

Özbey’in sağlık durumuyla ilgili olarak Galatasaray Erkek Voleybol İdari Menajer Yardımcısı Mehmetcan Şamlı, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Açıklamalar şu şekilde:

“Geçen hafta takımımız deplasmandayken Nedim hocamız rahatsızlandı. Hemen ilk müdahale orada hastanede yapıldı. Tabii ki çok korktuk hepimiz. Şimdi İstanbul’a getirildi. Hocamızın durumu şu anda iyi. Gün geçtikçe de daha iyiye gidiyor. Bizim için sevindirici olan taraf. Las Palmas’ta olması bizim için sıkıntı vericiydi. Açıkçası oradan buraya ilk aşamada getirmek istiyorduk. Bu süreçte yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyoruz kulüp ve hocamız adına. Hocamızın durumu gayet iyi ben de gördüm kendisini. Hocamız şimdi istiharat edecek. Sonra orada yapılan tetkikler burada da yapılacak. Ondan sonra daha net bilgilere ulaşabileceğiz. Şu an her şey yolunda.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.