Ngapeth Zenit’in izni olmadan Fransa’ya döndü

Daha önceki sezonlarda da adı birtakım skandallarda ve uygun olmayan davranışlarla anılan Earvin Ngapeth, yine tepki çeken bir davranışta bulundu.

Fransız yıldız Ngapeth, takımı Zenit Kazan’ın Ural’a karşı 2020-2021 Rusya Süper Ligi normal sezonunda oynadığı maçın kadrosuna dahil edilmedi. Bu, oyuncunun yaklaşık bir hafta önce Berlin’de düzenlenen 2021 CEV Şampiyonlar Ligi birinci etap grup maçlarının ardından kafileden kendi isteği ile ayrılmasının bir sonucuydu.

Ngapeth’in menajeri Luca Novi, oyuncunun 10 Aralık tarihinde Zenit’ten izinsiz bir şekilde ayrıldığını doğruladı. Teknik ekibi ile iletişimi koparan 29 yaşındaki oyuncu, Rus ekibinin uçağının kalkacağı havalimanına gelmedi. Menajeri oyuncunun neden böyle bir davranış gösterdiğini söylemezken kulüpten de konunun sebebi hakkında bir açıklama gelmedi.

Kazan kulübünün başkan yardımcısı Ilham Rakhmatullin, Biznes Online’a verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: “Ngapeth’in ekiple birlikte Berlin’den gelmediği doğru. Menajerinden oyuncunun şu an Fransa’da olduğunu öğrendik. Ona göre, Ngapeth 20 Aralık’ta Kazan’da olacak. Biz de bu tarihten sonra ek bilgiler sağlayacağız, bu konuda şimdilik bunlardan başka bir yorum yapılmayacak.”

Bazı medya kaynaklarına göre ise Ngapeth yaptığı davranıştan dolayı pişmanlık duydu ve Kazan’a döndüğünde büyük ihtimalle kendisine verilecek para cezasını ödemeye hazır. Fransız yıldız için sevindirici haber ise şu ki, profesyonel sporcuların Rusya’ya girişi diğer vatandaşlara göre daha rahat olduğundan oyuncunun Rusya’ya geri döndüğünde karantinaya girmesi gerekmeyecek ve test sonucunun negatif gelmesi Ngapeth’in takıma katılması için yeterli olacak.

Kaynak: WorldofVolley

Haberi Paylaş