Novara maçı öncesi THY’den değerlendirme

Türk Hava Yolları’nda başantrenör Marcello Abbondanza, pasör Lauren Carlini ve Kanadalı pasör çaprazı Kiera Van Ryk, Igor Gorgonzola Novara maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Başantrenör Marcello Abbondanza, “Türk Hava Yolları Kulübü ile tarihinde ilk kez Şampiyonlar  Ligi oynayacak olmaktan dolayı mutluyum. Takımım geçen sezon bu kalifikasyonu alabilmek için çok çaba sarf etti. Bu sezon gelen yeni oyuncuların da takıma kattığı iyi enerji ile birlikte Novara maçı için büyük bir dikkatle hazırlandık. Novara çok iyi Bir takım, iyi voleybol oynuyorlar. Çok zor bir grupta olduğumuzu biliyoruz.  Ama iyi voleybol oynamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza eminim” dedi.
Eski takımına karşı forma giyecek olan Lauren Carlini, “Şampiyonlar Ligi’ne özellikle harika anılarım olan bir yerde başlayacağım için çok heyecanlıyım. Takımımızın Avrupa’nın en iyilerine karşı mücadele ettiğini görmek istiyorum ve imkanlarımız konusunda heyecanlıyım.” şeklinde konuştu.

Kiera Van Ryk ise, “Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmek için burada İtalya’da bulunmaktan heyecan duyuyorum, takımımızın İtalya Ligi’nin en iyi takımlarından birine karşı oynaması için büyük bir şans. Takımımızın neler yapabileceğini görmek ve oynayabileceğimiz voleybol seviyesini göstermek için heyecanlıyım.” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.