Olimpiyat Şampiyonu, maske takmadığını söylediği için tepki aldı

Plaj voleybolunda üç kez olimpiyat şampiyonu olan Kerri Walsh Jennings, toplum içinde maske takmadığını açıklamasının ardından sosyal medyada büyük tepki ve eleştiri aldı.

Pazar günü Walsh Jennings Instagram’da yaptığı açıklamada en bilinen COVID-19 önlemleri arasında bulunan yüz maskesini alışveriş yaparken takmadığını söylerken “cesur olmak adına küçük bir egzersiz” ifadelerini kullandı.

Jennings: “Önceki gün beni sarsan bir yazı okudum: Bu bir zorlama değil, isteğe bağlı bir uygulama. Bu ifade ve doğruluğu beni uyandırdı, başkalarını tehlikeye atmadan ve umursamazlık yapmadan kendi haklarımı ve anayasamızın bize bahşettiği özgürlükleri dikkatli bir şekilde nasıl savunabileceğimi gösterdi.” diyerek kendi düşüncesini belirtti.

Walsh Jennings’in Instagram’daki bir takipçisi: “Ben bir hemşireyim ve bütün sağlık çalışanları kişisel koruyucu ekipmanlarını kullanıyor ve teste düzenli bir erişimimiz yok. Kendi sağlığımızı sürekli hastalar için riske atıyoruz, bu yüzden herkes sosyal mesafeye ve maske kullanıma dikkat edebilir” yorumunda bulunarak eleştirisini dile getirdi. Bu yorumun yanında pek çok kullanıcı da Walsh Jennings’in açıklamalarından duyduğu üzüntüyü ve hayal kırıklığını dile getirdi.

Pazartesi günü Walsh Jennings, bu sefer beyaz bayraklı bir fotoğraf paylaşarak tekrar açıklamalarda bulundu.

“Sosyal medyada böylesine duygusal, katmanlı, incelikli ve kutuplaştırıcı bir paylaşım yapmanın en akıllıca şey olmadığını tamamen kabul ediyorum.” yazarak “ Hepimiz erdemlerimizi saygıyla yaşamaya ve inançlarımızı savunmaya, bunları yaparken de kimseye zarar vermemek için elimizden geleni yapmaya devam etmeliyiz. Hiçbir şey yapmaya çalışmıyordum ama ÖZGÜRLÜK MÜCADELE ETMEYE DEĞER BİR HAKTIR. İnsanların maske takmayı bırakmasını savunmuyorum. Ben de büyük çoğunlukla maske takıyorum, kesin bir derecesi olana kadar efektif ve yeterli olduklarını düşünmediğim halde takıyorum. Eleştirel düşünceyi ve nezaketi savunuyorum. Kişisel sorumluluğu savunuyorum.” açıklamasında bulundu.

COVID-19 Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 190.000 can aldı ve 6.3 milyondan fazla kişi enfekte oldu. Kerri Walsh Jennings’in yaşadığı eyalet olan Kaliforniya’da ise pandeminin başlangıcından bu yana toplam 743.000 pozitif vaka bulunuyor.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.