Olimpiyatlarda çeyrek finaller tamamlandı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar çeyrek final karşılaşmaları oynandı ve tüm yarı finalistler belli oldu. Filenin Sultanları, çeyrek final maçında Güney Kore’ye 3-2 mağlup olarak Tokyo’ya veda ederken, B grubunu lider olarak tamamlayan Amerika Birleşik Devletleri, çeyrek finalde Dominik Cumhuriyeti’ni 3-0’lık rahat bir skorla mağlup ederek yarı finale yükseldi. Andrea Drews 21 sayı ile en skorer isim olurken, Dominik’te Brayelin Martinez 16 sayı ile oynadı.

ABD’nin yarı finaldeki rakibi ise, oldukça çekişmeli geçmesi beklenen maçta İtalya’yı zorlanmadan 3-0 mağlup eden Sırbistan oldu. Yıldız oyuncu Tijana Boskovic 24 sayı ile oynayarak devleşirken, İtalya cephesinde bir diğer yıldız Paola Egonu’nun 16 sayısı galibiyet için yeterli olmadı,

Son çeyrek final karşılaşmasında ise A grubunun birincisi Brezilya, B grubunun dördüncüsü Rusya’yı dört set sonunda 3-1 mağlup etti ve son yarı finalist oldu. Gabriela Guimaraes 18 sayı üretirken onu 16 sayıyla Rosamaria Montibeller takip etti. Rusya’da Fenerbahçe Opet’in yeni transferi Arina Fedorovtseva 20 sayı kaydetti.

2020 Tokyo Olimpiyatları kadınlar voleybol yarı final eşleşmeleri:

Güney Kore – Brezilya
ABD – Sırbistan

Haberi Paylaş