Olimpiyatlarda Dördüncü Maçların Ardından

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkekler voleybolda gruplarda sondan bir önceki maçlar oynandı. Günün B grubunda dikkat çeken ilk karşılaşmasında son şampiyon Brezilya, güçlü rakibi ABD’yi 3-1 mağlup ederek üçüncü galibiyetini aldı. Brezilya’da Ricardo Lucarelli 19 sayıyla en skorer isim olurken, ikinci mağlubiyetini alan ABD’de Matthew Anderson 22 sayı ile oynadı.

Yine bu grupta bir başka önemli mücadelede Rusya ile Fransa karşı karşıya geldi. Günün son maçında Fransa, şimdiye kadar oynadığı tüm maçları kazanan Rusya’yı dört sette 3-1 ile geçti ve ikinci galibiyetini aldı. Jean Patry 20 sayı üreterek galibiyetin önemli mimarlarından olurken, ilk mağlubiyetini alan Rusya’da Maxim Mikhaylov’un 15 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

B grubunun diğer maçında ise Arjantin, Tunus’u oldukça çekişmeli geçen ve 2-0 geriye düştüğü maçta 3-2 yenerek ikinci galibiyetini kazandı. Bruno Lima 27 sayıyla mücadelenin en skorer ismi olurken, Wassim Ben Tara Tunus cephesinde 21 sayı kaydetti.

A grubunda günün açılış maçında Kanada Venezuela’yı 3-0 ile geçerken, Polonya da ev sahibi Japonya karşısında zorlanmadı ve mücadeleden 3-0 galip ayrıldı. Üçüncü galibiyetini alarak günü lider tamamlayan Polonya’da Wilfredo Leon 17 sayı üretirken, iki galibiyette kalan Japonya’da Yuki Ishikawa 16 sayı ile oynadı.

Bu gruptaki en çekişmeli mücadelede İtalya, ilk setini 30-28 kazandığı maçta İran’I 3-1 yenmeyi başararak dördüncü maçında üçüncü galibiyetini aldı. Osmany Juantorena mücadelede 20 sayı bulurken, ikinci mağlubiyetini alan İran’da Meisam Salehi 14 sayıyla takımında en çok sayı alan isim oldu.

Bu sonuçlarla birlikte A grubunda Polonya ve İtalya ile B grubunda Rusya ve Brezilya 3 galibiyetle gruplarında ilk iki sırayı alan ülkeler oldular. Venezuela ve Tunus’un henüz galibiyeti bulunmazken, gruptaki diğer takımların 2 galibiyeti ve 2 yenilgisi bulunuyor. Gruptaki son maçlar 1 Ağustos tarihinde oynanacak ve çeyrek finalistler belli olacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.