Olimpiyatlarda İkinci Maçlar Tamamlandı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkekler voleybolda grup aşaması ikinci maçları, bugün oynanan mücadelelerle birlikte tamamlandı. Ev sahibi Japonya, A grubundaki ikinci maçında Kanada’yı 3-1 mağlup ederek ikide iki yaptı ve liderlik koltuğuna oturdu. Yuji Nishida 23 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, onu 22 sayıyla Yuki Ishikawa izledi. İkinci mağlubiyetini alan Kanada’da John Gordon Perrin’in 22 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

A grubundaki bir diğer maçta ise dünkü Polonya galibiyetinin ardından moral bulan İran, bu sefer Venezuela’yı set vermeden yenerek ikinci galibiyetini kazandı. Amir Ghafour, 16 sayıyla karşılaşmada en çok sayı üreten isim oldu. Bu grubun diğer maçında Avrupa derbisinde Polonya, dünkü mağlubiyetini unutturdu ve İtalya karşısında maçtan 3-0 galip ayrıldı. Wilfredo Leon 18 sayı ile galibiyette önemli pay sahibi olurken, İtalya’da Alessandro Michieletto ve Osmany Juantorena dokuzar sayı ürettiler.

B grubunda günün en çekişmeli geçmesi beklenen maçında Rusya, iddialı rakibi ABD’yi dört sette 3-1 mağlup etti ve ikide iki yaparak altı puanla ikinci maçları grup lideri olarak kapattı. Dmitry Volkov 16 sayıyla oynarken karşılaşmanın en skorer ismi 17 sayı ile ABD’li Taylor Sander oldu.

Ne var ki, B grubunda günün en dikkat çeken maçı bu olmadı. Son şampiyon ve en büyük favori Brezilya, 2-0 geriye düştüğü maçta Arjantin’i 3-2 mağlup ederek ikinci galibiyetini zor da olsa kazanmayı başardı. Yoandy Leal, 18 sayı ile galibiyetin mimarlarından olurken, oldukça iyi bir performans sergileyen Bruno Lima, Arjantin cephesinde 26 sayı kaydetti.

Bu grupta oynanan bir diğer maçta ise Fransa, Tunus karşısında sürprize izin vermedi ve karşılaşmadan 3-0’lık net bir skorla galip ayrılarak ilk zaferini yaşadı. Jean Patry ve Trevor Clevenot, 12 sayı ile en skorer isimler oldu. Çift haneyi gören bir oyuncunun olmadığı Tunus’ta Ismail Moalla 9 sayı ile oynadı.

İkinci maçların ardından; Japonya, İran, Rusya ve Brezilya ikide iki yaparak yollarına namağlup devam eden ülkeler olurken, Kanada, Venezuela, Arjantin ve Tunus da henüz galibiyetle tanışamayan ülkeler oldu.

Erkek voleybolda üçüncü maçlar 28 Temmuz’da oynanacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.